В кризі з українським зерном не обійшлося без політики – Євген Магда

Фото: slovoidilo

Декілька європейських країн заборонили імпорт зерна з України. До цього призвели протести місцевих фермерів, невдоволених зниженням вартості зерна на внутрішньому ринку через українську конкуренцію. В Євросоюзі заборону розкритикували.

Директор Інституту світової політики Євген Магда вважає, що ця проблема стосується, як економіки, так і політики.

Про це він розповів в ефірі  «Першого Західного».

За його словами, рік тому Єврокомісія скасувала експортні квоти практично на всю українську продукцію на рік. Внаслідок цього наше зерно так поширилось по країнах, що через демпінг підірвало позиції місцевих виробників.

«Не бачу випадковості в тому, що всі сусіди захищають власні інтереси. Їм може було би вигідно закупити умовно до свого держрезерву українське зерно, але вони розуміють, що у них вибори. І в Польщі, і Словаччині.  І у Болгарії взагалі перманентна політична криза. Відповідно, маємо таку ситуацію. Цього тижня в Брюсселі мають обговорювати скасування квот. А це вже зовсім інша інтрига.  Якщо будуть звучати докази, що Україна, припускаю, зловживала своїми можливостями, то ми ризикуємо тим, що не будуть це продовжувати», – вважає Євген Магда.

Тобто, українське зерно, на його думку, перетворюється на фактор великої політики у наших сусідів. Але його дивує, чому Україна не подумала про такі загрози раніше, коли розпочинала експорт через Європу.

оренда квартири Львів

Новини