В Києві спростували, що п’ять держав ЄС відкинули пропозиції України щодо зерна

Фото: Delo

В Мінекономіки спростовують інформацію про те, що п’ять східних держав Європейського Союзу відкинули пропозиції України щодо обмеження експорту сільськогосподарської продукції.

Про це заявив заступник міністра економіки, торговельний представник України Тарас Качка в коментарі «Європейській правді».

«Щойно закінчився черговий раунд перемовин, і можу сказати, що інформація про «п’ять держав, які відкинули пропозиції України», взагалі не відповідає дійсності», – сказав він.

За словами посадовця, польська сторона фізично не була присутня на зустрічі в понеділок, а угорці «були онлайн і не сказали ані слова».

«Словацька сторона зауважила, що проблема не вирішена по суті, й не коментувала наших кроків. Болгари й румуни ставили багато абсолютно робочих питань», – зазначив торгпред.

За даними ЗМІ, згідно з пропозицією Києва, Міністерство економіки України самостійно ухвалюватиме рішення про надання дозволів на експорт зерна до ЄС, зокрема й п’яти східних країн-членів, навіть якщо вони виступатимуть проти таких дозволів.

Нагадаємо, в п’ятницю Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.

Попри це, Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження. У відповідь Україна почала процедуру оскарження цих обмежень у межах Світової організації торгівлі.

оренда квартири Львів

Новини