Вбивство колаборантів на окупованих територіях не є злочином, – Микола Голомша

Фото:t.me/voynareal

Зі звільненням українських територій, з’являється нова проблема що робити з колаборантами? Ексзаступник Генпрокурора України Микола Голомша застерігає українців від самосуду над такими особами.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«На території, де вже не проходять воєнні дії і діють державні органи влади, буде наставати відповідальність за самосуд. Такі особи, які сприяли, допомагали, були навідниками, сексотами для РФ, вони всі підлягають затриманню і передачі до відповідних структур. І вже вони вживають заходів до арештів, кваліфікації дій і притягненні відповідальності. Самосуд – це кримінальна відповідальність», – говорить колишній віцепрокурор.

Водночас він наголошує, що на окупованих територіях це правило не діє. Дії наших партизан і нашого спротиву є законними.

«Вони мають право вживати заходів і діяти в умовах воєнного часу, тому там відповідальності не настає тому, що ворог чинить геноцид, скоює насильницькі злочини і злочини проти людяності і військові злочини», – зазначає Микола Голомша.

Експрокурор також розповідає, що українська держава має право затримувати і притягати до відповідальності російських вчителів, які приїхали в Україну навчати українських дітей на окупованих РФ територіях.

«Вони будуть нести кримінальну відповідальність тому, що в нас є стаття 111 зі значком 1. Там йдеться про колабораційну діяльність. І там написано, що сприяння інформаційній роботі, політичній теж злочин. І там є не тільки про громадян України. Суб’єктами злочину можуть бути громадяни інших держав. Є відповідальність у формі пособництва або співучасті у скоєнні воєнних злочинів,  злочинів проти людяності або економічної безпеки», – наголошує Микола Голомша.

За його словами, у кожному конкретному випадку дії колаборантів, в тому числі і вчителів будуть кваліфікувати, оскільки незнання законів не позбавляє відповідальності.

Новини