Війна може закінчитись лише на полі бою, – посол США при ОБСЄ

Фото: rferl.org

Не переговори, а поле бою. Саме такий спосіб закінчення російсько-української  війни бачить посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер.

Про це він розповів в ефірі на «Першому Західному».

«Я думаю, шлях до закінчення війни є досить простим. Російські солдати мають покинути територію України. Їм нічого робити в Україні. Але  очевидно, що Їх слід змусити покинути Україну, тому війна на полі бою може тривати ще деякий час. А зрештою, після війни можуть бути проведені переговори з Росією, а можуть і не бути. Зараз складно сказати, як це буде виглядати. Але як прийде час, Україна має діяти з позиції сили, і сама має визначати  свої інтереси у відношенні до Росії», – заявив американський посадовець.

Водночас він не вірить, що Україна найближчим часом вступить в НАТО. Тому, на його думку, на час, поки Україна проходитиме шлях вступу до безпекового Альянсу, США повинні надати безпекові гарантії Україні.

«США повинні надати Україні оборонну підтримку, яка дозволить Україні створити такі військові можливості, щоб Росія не змогла розпочати війну проти України знову. У нас немає ілюзій, що Путін може зупинитись, як тільки відбудеться припинення вогню. Ймовірно, він далі буде атакувати українські міста. Нам слід забезпечити військову перевагу України, щоб унеможливити повторного нападу Росії», – додав Майкл Карпентер.

Він нагадав, що для допомоги Україні США вже надали безпекової допомоги на суму понад 30 мільярдів доларів.

Новини