Візит спецпредставника Китаю до України – це добрий знак – Павло Клімкін

Фото: Reuters

В Україну з дводенним візитом прибув спеціальний представник Китаю Лі Хуей. Він перебуватиме у межах європейського туру для сприяння «мирним переговорам» щодо війни в Україні. Такий візит китайського представника – це добрий знак.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповів міністр закордонних справ України (2014-2019 рр.) Павло Клімкін.

«Це не означає, що ми маємо приставати на китайську візію чи китайські пропозиції. Але Китай на сьогодні єдиний геополітичний гравець, який здатний впливати на путінський режим. Китай на сьогодні хоче грати свою гру. Він не є проукраїнським, але й не є проросійським. Китаю вигідна послаблена Росія, оскільки йому краще виторговувати кращі умови для російських ресурсів», – переконаний ексміністр.

За його словами, Україні потрібна перемога, тому важливо підтримувати контакт з китайцями. При цьому, не погоджуючись на їхню візію.

«Поки що немає ніякого китайського «мирного плану». Є певний набір принципів, які китайці оприлюднили. При чому, як тлумачити ці принципи – це питання до подальших переговорів. Але те, що Китай бере на себе певну відповідальність, те що він розмовляє з нами, те, що Китай починає з Києва та України – це важливо. Протокольні питання та послідовність для традиційного Китаю багато що означає», – зазначив Павло Клімкін.

На його думку, цей візит «для зондування», щоб побачити, що можна і які є позиції сторін. Тому загалом дводенний візит посланця Китаю – це позитивна історія.

оренда квартири Львів

Новини