Внаслідок бойових дій на півдні та сході може змінитись клімат, – природоохоронець

Фото: УНІАН

Війна нищить не тільки життя і будинки, але й руйнує довкілля.  Забруднення навколишнього середовища може зробити непридатними для життя території, де велися активні бойові дії. І якщо повітря, чи поверхневі води очистяться відносно швидко, то з грунтами і грунтовими водами – ситуація гірша.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів голова правління ГО «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк.

«Грунти від війни будуть забруднені довше, ніж ми житимемо. Це питання кількох поколінь. Тому що важкі метали, які є у всіх боєприпасах, інші хімічні речовини накопичуються в грунті.  Їх не можна звідти дістати якимось фільтром, магнітом. Воно просто стає частиною хімічного складу грунту. При цьому  всюди, де вибухали боєприпаси», – розповідає еколог.

Втім, найгірше, за його словами, це забруднення грунтових вод.  Дощова вода буде постійно виносити забруднення з грунту в більш глибокі горизонти,  і це буде потрапляти до грунтових вод.

«Після того, як грунт стане непридатним для подальшої обробки і грунтові води будуть не придатні для того, щоб брати воду з криниці, люди, які пережили війну, не зможуть повернутись додому.  Питання не в тому, щоб відбудувати будинок, бо це можливо зробити, якщо є час і гроші. Але справа в тому, що вже не будуть умови, в яких вони виросли, такими  як раніше. Буде значно суворіший клімат, будуть грунти, на яких не можна щось вирощувати без шкоди для здоров’я. Звичайно не всюди, але там де були інтенсивні бої, буде саме так», – зазначає Олексій Василюк.

Крім того, українці мають бути готовими, що клімат на зруйнованих війною територіях, буде змінюватись. Зокрема, після того, як згоріло багато лісів, сильніше відчуватимуться суворі степові вітри, зауважив еколог.

Наразі, за попередніми підрахунками, забруднення грунтів в результаті війни оцінюється у 18 млрд. доларів США.

оренда квартири Львів

Новини