Вручення повісток всюди, де тільки можна, є нормальним, – адвокатка

Фото: hadiach.city

В Україні триває мобілізаційна кампанія. Третя хвиля співпадає із закінченням навчання у вишах. Студенти, аспіранти та докторанти мають право на відстрочку.

Про це в ефірі «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла адвокатка, голова комітету з питань військових при Раді адвокатів Львівської області Тетяна Потапова.

За її словами, під час нової хвилі мобілізації до уваги будуть брати військово-облікову спеціальність особи. І якщо це був резервіст, або учасник АТО,  то ці люди мали бути мобілізовані  до цієї кампанії.

«Так, як зараз багато осіб вчасно не оновили свої військові облікові дані, повістки роздаються і ми про це знаємо. Вони вручаються всюди, масово. Це є і трохи колізія, якщо ми говоримо про студентів. Оскільки на той момент, коли особі цю повістку вручають, неможливо ідентифікувати чи це студент, чи не студент, чи заброньований працівник. Але цей порядок є нормальним і припустимим для вручення. Тому і вручають повістки всім, кому це можливо зробити», – пояснює адвокатка.

Якщо повістку вручили, далі студент, за  її словами, має прийти у військкомат для уточнення своїх даних і довести, що він навчається на денній  або дуальній формі навчання, тоді він отримує відстрочку.

У випадку, коли особа, наприклад, вже не є студентом бакалаврату, але вступає в магістратуру і має «вікно» у кілька місяців, вона теж може отримати повістку.

«Не треба забувати, що вручення повістки для уточнення військово-облікових даних – це не є мобілізаційне розпорядження, тобто, бойова повістка, коли відправляють на навчання, якщо особа не має жодного досвіду. Відповідно, далі нам треба пройти військово-лікарську комісію. З цим теж є проблеми, оскільки багато територіальних центрів комплектування, колишніх військкоматів, часто порушують цю процедуру. Це коли даний студент чи військовозобов’язаний не пройшов певні медичні обстеження чи не наголосив про ті, які він має пройти, не звернувся до начальника територіального центру», – говорить Тетяна Потапова.

Вона наголошує, що якщо робити все відповідно до законодавства, то неможливо швидко визначити придатність чи непридатність до військової служби, відтак процес мобілізації триватиме довше.

Аспіранти і докторанти, за словами юристки, також мають право на відстрочку, як і студенти.

оренда квартири Львів

Новини