Вже з липня українці по-новому отримуватимуть водійське посвідчення. Деталі

Фото: Одеське життя

Відтепер «домовитися» про здачу іспитів на отримання водійського посвідчення буде неможливо. Вже з липня українці по-новому отримуватимуть водійське посвідчення. Стосуватиметься нововведення і теоретичної, і практичної частини. Окрім того, буде скорочено кількість сервісних центрів, в яких можна скласти водійські іспити.

Про це у програмі «Головне за день» на ТРК «Перший Західний» розповів Олег Мельник, лектор автошколи «Easy Drive».

Відеоверсія розмови – тут.

Скрін з відео: Перший Західний

Поведінку майбутнього водія фіксуватимуть додаткові відеокамери

– У чому причина змін, повязаних з отриманням водійського посвідчення?

– Теперішній порядок отримання посвідчення водія в Україні не відповідає міжнародним нормам. Але оскільки ми прагнемо бути в Євросоюзі, то й рівень навчання, знань, оцінювання повинен відповідати європейським вимогам.

– Які нововведення очікують на тих, хто захоче пройти навчання та сісти за кермо?

– Станом на зараз зміни ще не впроваджено. Тобто спочатку потрібно здати теоретичний іспит. Опісля майбутній водій отримує допуск до внутрішнього практичного іспиту з водіння. І третій етап – здача іспиту з водіння у сервісному центрі.

Що ж має змінитися?.. Насамперед неможливо буде уникнути самостійної здачі як теоретичного, так і практичного іспитів. До прикладу, при здачі теоретичного іспиту в кабінеті не буде «сліпих зон», тобто будуть відстежуватися всі рухи, жести, шепотіння майбутнього водія. Щодо практичного іспиту, то в автомобілях також буде встановлено додаткові камери на 360°. Відповідно, не буде варіанту, щоб хтось щось комусь допомагав.

Тож основна задача – уникнути нечесної здачі на посвідчення водія.

Водії повинні забути про отримання прав нечесним шляхом

– До сьогодні було чимало випадків купівлі водійського посвідчення. Яким чином вирішуватиметься питання з тими, хто недобросовісно «домовляється» про отримання водійських?

– Якщо буде якісне навчання в автошколі, то у майбутнього водія не буде необхідності шукати інших шляхів. Що стосується тих «майбутніх водіїв», котрі взагалі не планують навчатися, має змінитися ступінь їх відповідальності. Я би рекомендував встановити за таке кримінальну відповідальність. Якщо людина хоче сісти за кермо, не знаючи бази правил дорожнього руху, не вміючи керувати транспортним засобом, тоді про що говорити?.. Ми йдемо до того, щоб взагалі відрізати бажання майбутніх водіїв іти нечесним шляхом.

Фото: Судово-юридична газета

– Зараз аби зареєструватися в електронній черзі, потрібно запастися терпеливістю і досить довго чекати…

– Щоб дистанційно зареєструватися на теоретичний іспит, таких проблем немає. Але краще робити це в нічний час, коли охочих – менше. Зареєструватися самостійно на практичний іспит поки що неможливо. У цьому допомагає автошкола. Однак з липня, коли в дію вступлять відповідні зміни, можна буде дистанційно зареєструватися і на практичний іспит.

– А чи дійсно автошкола дає усю необхідну базу знань? Хто контролює цей процес?

– Кожні 5 років ми проходимо атестацію. Так само здаємо теорію та практику. Щоправда, у нас – більше питань. Якщо для майбутнього водія це – 20 питань і допускається 2 помилки, то у нас – 40 питань і допускається 3 неправильні відповіді. Окрім того, ми постійно займаємося самоосвітою, стежимо за усіма змінами, переймаємо досвід один одного.

Фото: Автошкола EasyDrive

На другому практичному занятті майбутній водій може виїжджати в місто

– Раніше у Львові було більше навчальних майданчиків. Зараз їх кількість значно скоротилася і майбутніх водіїв відправляють практикуватися на міські дороги. Чи допустимо це, якщо людина не має відповідного досвіду?

– Звісно, це небезпечно. Згідно з правилами дорожнього руху, перше практичне завдання повинно відбуватися на майданчику. У Львові з цим дійсно трохи проблематично. Але якщо інструктор побачив, що майбутній водій володіє певними навиками, то на другому занятті, на свій страх і ризик, може виїжджати в місто. Однак все – дуже індивідуально. Буває, що водію-початківцю це важко дається, тож потрібно провести на майданчику і 5-6 занять.

Адреси таких майданчиків у Львові: вул. Зелена, 408 (стадіон «Україна»), вул. Грузинська (бічна вул. Городоцької). Там можна практикуватися. І також ми вимушені шукати місця, де це буде безпечно.

Інколи майбутні водії самі запитують про те, чому навчання проводиться на майданчику, а не в місті?.. Але поспішати не потрібно. Насамперед, має бути індивідуальний підхід до кожного майбутнього водія. Адже всі ми – різні. У всіх – різні стартові навики, темперамент, рівень стресостійкості. Відповідно до цього, наші інструктори підлаштовуються до кожного. Тож вважаю, що все повинно відбуватися виважено.

Скрін з відео: Перший Західний

Розмовляли Уляна Лаврик, Стас Гордієнко

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини