Якби блогери читали книжки – «голодних» вечірок би не було, – Ірина Фаріон


Сканадальна вечірка у День пам’яті жертв Голодомору перевірила українське суспільство на те, як воно здатне реагувати на повну деморалізацію. Так в програмі «На межі» на «Першому Західному» заявила народна депутатка України VII скликання, громадська діячка Ірина Фаріон. Але головне, на її думку, що ця історія показала кризу в українській освіті.

«В цьому контексті в мене є запитання, чи ці люди, ровесники Незалежності ,прочитали  хоча б один твір художній про Голодомор і чи вони мали таку можливість прочитати? За часів Табачника (міністр освіти України (2010-2014)-ред.), вся проблематика Голодомору була вилучена із української літератури. Тобто «Жовтий князь» Василя Барки, «Марія» Уласа Самчука. Наступна влада не зробила абсолютно нічого, щоб програму шкільну змінити. Нинішню програму  української літератури, яка формує спосіб мислення, можна назвати просто: як сформувати манкуртів», – вважає Ірина Фаріон.

На її думку, багато важливих творів залишаються поза межами шкільної програми. «Наприклад, постать Миколи Вороного. Його творчість зведена до «Голубої панни». Я нічого не маю проти цього вершика про весну. Але якщо би ці молоді люди, які організували це дійство прочитали його поему «Євшан-зілля», а євшан зілля – це пам’ять, а пам’ять – це основа буття, то можливо все було би по-іншому», – вважає Ірина Фаріон.

Щоб подібних ситуацій не виникало в майбутньому, вона пропонує  ухвалити закон про кримінальну відповідальність за наругу над Голодомором, пам’яттю.

«У нас ухвалений закон про антисемітизм. Це яким боком? За це наша Верховна Рада голосує. Ми зареєстрували законопроект про українофобію ще в 2013 році. Ніхто цього закону не ухвалює. Тобто, ми самі створюємо тло на основі якого і розгортаються такі події», – вважає екснардепка.


оренда квартири Львів

Новини