ЄС планує провести в Туреччині саміт про війну в Україні перед річницею вторгнення

Фото: Anadolu

Голова представництва Європейського Союзу в Туреччині Ніколаус Майєр-Ландрут у понеділок оголосив, що 22 лютого в Стамбулі відбудеться великий саміт з нагоди річниці активної фази російсько-української війни.

Слова Майєра-Ландрута цитує турецька агенція Anadolu.

Він зазначив, що на захід, де обговорюватимуться «геополітичні та економічні наслідки» війни Росії проти України, будуть запрошені представники Києва та Анкари.

«Це – також спосіб висловити нашу підтримку Україні. 24 лютого минулого року, початок російської агресії, став вирішальним моментом в європейській історії. Європейська історія – це наша спільна географія», – сказав посол ЄС журналістам.

«Часто говорять, що 11 вересня стало переломним моментом в історії американської безпеки. 24 лютого 2022 року, я б сказав, є подібною важливою ситуацією для європейської безпеки. На нашому континенті йде війна, жорстока велика війна, війна з наслідками далеко за межами європейського континенту», – додав він.

В грудні глава МЗС Дмитро Кулеба повідомляв, що уряд України прагне до кінця лютого 2023 року провести саміт щодо запропонованої Києвом «формули миру», а в ролі посередника розглядається генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Пізніше посол України в Анкарі Василь Боднар повідомив, що саміт миру, проведення якого раніше анонсував офіційний Київ, може відбутися 24 лютого в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Із мирним планом Володимира Зеленського, що складається з 10 пунктів, можна ознайомитись за посиланням.

Новини