З 15 січня відновлять навчання в львівських школах, що постраждали від ракетного удару 29 грудня – Андрій Москаленко

Фото: ЛМР

До Львівської міськради надійшло вже 230 заяв на отримання матеріальної допомоги від постраждалих від ракетного удару по Львову 29 грудня. Зокрема, місто компенсовує мешканцям до 12 тисяч гривень за пошкоджені вікна і 8 тисяч – за двері. Загалом внаслідок атаки були пошкоджені 18 будинків та 4 навчальні заклади. 7% вікон вже вдалось замінити.

Про те, як відбувається відновлення постраждалих будинків, в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів перший заступник голови Львівської громади Андрій Москаленко.

«Ми мали зустріч з мешканцями, де чітко озвучили, що будемо компенсовувати за вікна і двері, а також елементи конструктиву будинку на Хоткевича, що найбільше постраждав. Для цього ми запустили всі процедури. Було виділено з резервного фонду приблизно 30 млн грн. Так само запустили роботи з експертизи. Сьогодні на виконкомі буди затверджені списки по перших 26 (заявах-ред) і готується рішення по наступних 63», – говорить Андрій Москаленко.

Він також зазначає, що в ліцеї «Сихівський» досі працює виїзний Цент надання адміністративних послуг (ЦНАП). Щодня там оформляють до 14-15 заяв від постраждалих мешканців. Відтак, приблизно 7% вікон вже є замінені.

Щодо вікон в під’їзді, то львівські чиновники звернулись за допомогою до фонду Говарда Баффета і завдяки його допомозі, вже 40 вікон так само встановлені.

Водночас виникли і проблеми, бо міська рада не може витрачати гроші на засклення лоджій та балконів.

«По коштах йде чітка і сувора звітність. Але ми домовились з фондом, що після того, як буде завершене встановлення вікон в під’їзді, перейдеться до замірів безпосередньо лоджій. Наше завдання – знайти рішення по кожному елементу», – говорить заступник мера.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Якщо мешканці встановили вікна за свої кошти, це також компенсують у міськраді. Для цього потрібно подати рахунок-фактуру і документи в ЦНАП. Їх аналізує райадміністрація і подає в управління соцзахисту для затвердження порядку компенсації.  

«Тобто, якщо ви подаєте рахунок на 11-12 тисяч грн, цих документів буде достатньо і по них одразу йде компенсація. Але має бути чіткий розрахунок скільки. Тому що десь два блоки, десь – три, в залежності яке вікно», – зазначає Андрій Москаленко.

Щодо відновлення пошкоджених освітніх закладів, то за словами заступника голови, дитячий садок вже приймає перші групи дітей, але повноцінно має відновити свою роботу 15 січня. Відтоді має відновитись навчання в 86 школі та ліцеї «Сихівському».

«Найскладніша ситуація – в ліцеї «Оріяна». Там було вибито понад 200 вікон. В деяких стінах є порушення конструктиву. В школі з 15 січня розпочнеться навчання в старшій групі, тобто, там, де замінені вікна. Там буде відбуватись навчання в дві зміни. Водночас буде відновлюватись інша частина школи, що займе трохи часу. Ми зараз очікуємо висновку експерта. Вочевидь, деякі стіни доведеться перемурувати», – пояснює перший заступник голови Львівської громади.

оренда квартири Львів

Новини