Загроза наступу з Білорусі існує, але досить низька ймовірність, – Олег Жданов

Фото: Associated Press

З боку Білорусі не варто чекати наступу. Загроза існує, але ймовірність дуже низька. Навряд чи Лукашенко ризикне своєю владою, оскільки існує пряма залежність участі білоруських військ у війні і усування його від влади. Так вважає військовий експерт Олег Жданов.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

За його словами, поки Олександр Лукашенко не бере участі у війні, він може спокійно сидіти на своєму кріслі.

«Але може бути збройна провокація з боку російських військ, які накопичуються у Білорусі.  І може бути операція під чужим прапором. Росія може переодягнути свої війська у білоруську форму для того, щоб зімітувати напад з боку Білорусі. Головне завдання білоруського напрямку  –максимально відволікти сили і засоби ЗСУ, змусити нас воювати на два фронти. Тому треба пильнувати і бути готовим до відсічі. Але на сьогодні формування ударних угруповань ми не спостерігаємо. Це загроза, але не сьогоднішнього, і не завтрашнього дня»,  – вважає Олег Жданов.

На його думку, не вплине на рішення Лукашенка і раптова смерть міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макея.

«Лукашенко набагато досвідченіший і хитріший, аніж Путін. Він чітко розуміє ситуацію. Ця смерть – це, дійсно, може бути залякуванням самого Лукашенка і натяк на те, що треба приймати рішення. А з іншого боку, це може бути просто ситуація, коли людина раптово помирає. Тоді Лукашенко далі буде діяти, як раніше», – вважає військовий експерт.

оренда квартири Львів

Новини