Заяви Путіна призначені не для нас, а для росіян – Дмитро Шеренговський

Фото: snob

Росія бореться з колективним Заходом, а не Україною. Про це Володимир Путін сказав під час виступу на міжнародному дискусійному клубі «Валдай» у Москві. Лідер держави-терориста заявив, що вони готові до переговорів, але поновлення мирного діалогу залежить безпосередньо від України.

Експерт з міжнародних питань Дмитро Шеренговський вважає, що не варто сприймати серйозно ці розмови, бо вони розраховані на внутрішнього споживача.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Будь-яка війна закінчується домовленостями. Але є проблема: Росія не готова домовлятись на паритетних умовах, про які сама ж волає. Риторика, яка піднімається, абсолютно не нова. Тобто, звинувачення в тому, що винен Захід, що Росія не з Україною веде війну, а з колективним Заходом,  спрямовано, в першу чергу, на внутрішнього споживача», – переконаний  Дмитро Шеренговський.

За його словами, на фоні нереалізованих бліцкригів, Путін хоче переконати своїх громадян у тому, що вони – велика і могутня країна, яка змусить світ говорити з ними. Тільки от проблема в тому, що говорити з Росією нема кому. Ніхто з західних партнерів вже не сприймає Росію так, як це було до повномасштабного вторгнення.

«Але внутрішня риторика змінюється. Спочатку нас «денацифіковували», зараз дійшло до якоїсь «десатанізації». Тобто йде гра з формулами. Але очевидно, що це не формули і не пропозиції  звернені до всього світу чи України. Це є логіка пояснень своїм внутрішнім споживачам, росіянам: «що ми тут  робимо  і навіщо це все». Тобто це пошук тих слів, які б тримали і мобілізували тих, хто зараз може записуватись у війська», – вважає експерт.

Новини