Збираємо на пожежну машину для звільненої Херсонщини – Андрій Селецький

Фото: А. Селецький

Мешканці деокупованих територій на Херсонщині радіють звільненню і зі сльозами зустрічають українських військових. Але звільнені населені пункти потребують  і допомоги.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів волонтер Червоного Хреста України, член загону швидкого реагування Херсонської області Андрій Селецький.

За його словами, волонтери ретельно готувались до деокупації Херсонщини, навіть зробили достатні запаси їжі, гігієни, медикаментів та одягу, однак, викликів виявилось більше.

«Це великі руйнації після обстрілів окупантів. Ми були до цього не готові. Ми це питання вирішуємо, але вся проблема в грошах. В основному, потрібна плівка, фанера, OSB-плити – те,  чим можна швиденько накрити дах, або залатати вікна. Але дякуючи фондам, гуманітарна ситуація є стабільною», – зазначає волонтер.

Він розповідає, що мешканці, коли бачать українських військових, зі сльозами вибігають обійматись.

«Люди дуже раді. При тому, що село у всі часи було досить нейтральним, бо їм важливіше було скопати землю і нагодувати худобу. Селяни завжди воліли бути «поза політикою», але зараз у них настільки високий рівень патріотизму і щирої радості від звільнення… Вони свідомі того, що вони звільнені від окупації. Люди усвідомили на своїй шкурі, на своєму тілі, на своєму будинку, що таке окупація. Тому несуть все що є, військовим. Треба дизель, десь є заховані дві каністри – військовим, захований бензин – військовим. Дуже важливо, щоб це каскадне обвалення окупантів не зупинилося», – говорить Андрій Селецький.

Багато селян, які раніше евакуювались на безпечні території, тепер якнайшвидше намагаються повернутись додому.

«Мені селяни обривають телефон: «А чи можна вже вертатись? А можна в Золоту Балку? А можна в Гаврилівку?». Вони готові пішки йти. Але я їм кажу, що ще не можна, бо зараз ще йдуть зачистки. Почекайте…»,  – розповідає волонтер.

Тим більше, на звільнених територіях дуже бракує необхідних речей. Наприклад, пожежних машин. Тому волонтери разом із бригадою рятувальників Нововоронцовського загону та німецькими друзями ініціювали збір на пожежний автомобіль. Він коштує 10 тисяч євро.

«Наші німецькі друзі вже зібрали 8 тисяч євро, ми зібрали лише 15 тисяч гривень. Але важливо, що майже дозбирали. На сьогодні в Нововоронцовській громаді не має жодного автомобіля, який зміг би загасити пожежу. Є автомобілі, які возять воду. Але, щоб загасити пожежу потрібні нормальні помпи, рукави – цього наразі немає, тому збираємо кошти», – пояснив Андрій Селецький.

Для тих, хто хотів би підтримати звільнену громаду Херсонщини, рахунок для донатів:

Номер картки Банки

Monobank:

5375 4112 0024 4098

Новини