ЗСУ здатні прорвати решту ліній оборони РФ до кінця року – розвідка США

Фото: ЗСУ

У Розвідувальному управлінні американського Пентагону вважають, що нещодавні успіхи Сил оборони України дозволяють припустити «реалістичну можливість» прориву решти ліній оборони російських військ до кінця 2023 року, хоч це буде і вкрай складно.

Про це зазначив директор аналітичного відділу Розвідувального управління Міністерства оборони США (DIA) Трент Мол в інтерв’ю The Economist, повідомляє «Європейська правда».

Після трьох місяців повільного прогресу український контрнаступ набирає певних обертів. «Якби ми говорили про це два тижні тому, я був би трохи песимістичнішим. Їхній прорив через другий оборонний пояс… насправді досить значний», – каже Трент Мол.

За його словами, DIA стежитиме за ознаками того, що Росія може продовжувати постачати артилерійські боєприпаси на лінію фронту і зберігати лідерство на місцевому рівні.

Він визнає, що американські та українські посадовці не змогли оцінити глибину російської оборони і те, наскільки важко Україні буде пробити її за допомогою бронетехніки. Українські генерали розповіли газеті Guardian, що 80% зусиль Росії було спрямовано на розбудову першої та другої лінії оборони. Але Мол застерігає, що значна частина російських підкріплень залишається на третій лінії.

За його словами, вкрай важливими є дві критичні змінні: український запас боєприпасів, життєво необхідний для підтримки артилерії, яка забезпечує просування, і погода восени.

Один з посадовців адміністрації Байдена каже, що Україні залишилося близько шести-семи тижнів боїв до кульмінації наступу. Мол дещо менш похмурий.

Він зазначає, що Сергєй Суровокін, російський генерал, який будував оборонні лінії, і Євгеній Пригожин, чиї найманці з «Вагнера» досягли найвідчутніших успіхів Росії за минулий рік, обидва перебувають поза полем бою – перший звільнений, а другий загинув в авіакатастрофі.

Мол також каже, що нещодавні успіхи України є «значними» і дають її силам «реалістичну можливість» – якщо говорити мовою розвідки, то з ймовірністю 40-50% – прорвати решту російських рубежів до кінця року. Але він попереджає, що обмеженість боєприпасів і погіршення погоди зроблять це «дуже складним».

В той же час увага розвідувальної спільности США вже переключається на наступний бойовий сезон. Навіть за відсутності прориву цього року DIA вважає, що якщо Україна зможе розширити виступ навколо Роботиного, утримати свої позиції і забезпечити постачання боєприпасів, вона буде добре підготовлена до нового прориву у 2024 році.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські війська змогли прорвати російську оборону і досягли прогресу в контрнаступі.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві заявив, що Вашингтон бачить прогрес українського контрнаступу, і Штати подбають про те, щоб Україна і зараз, і в довгостроковій перспективі мала необхідну допомогу.

оренда квартири Львів

Новини