15 пунктів Навального створили, щоб  отримати «Оскар», – український режисер

Фото: CNN

Повернути Крим Україні і виплатити репарації. Про це йдеться в заяві «15 пунктів громадянина Росії, який бажає блага своїй країні», яку оприлюднила команда Олексія Навального кілька тижнів тому. Однак, на думку українського режисера Нарімана Алієва, ці заяви були зроблені для того, щоб допомогти фільму «Навальний» отримати «Оскар».

Такі думки режисер висловив в ефірі «Радіо Перше».

Він переконаний, що успіх  фільму «Навальний» є хорошим свідченням того, що світ мало знає про Україну і Росію. Точніше, про Росію він знає з точку зору росіян. Там до кінця не розуміють, хто такі росіяни і що таке російська опозиція. Також на Заході, за його словами, вважають, що «підтримуючи так звану російську опозицію, вони підтримують мир і Україну».

«Головна трагедія Навального і його оточення в тому, що вони не проти ідеї контролювати Україну, вони проти ідею захоплювати її таким чином», – вважає режисер.

Лицемірними він вважає і 15 пунктів, які оприлюднила команда Навального. Там йдеться про відмову від окупаційних територій та згоду платити репарації.  Попри те, що принципи, озвучені там, є правильними з точки зору режисера, він не вірить, що автори справді так вважають.

«Для мене найсмішніше, що вони це народили після року війни. І це вони зробили не для того, щоб змінити щось в російському суспільстві або насадити новий дискурс в опозиційному русі, а для того, щоб отримати нагороду за фільм. Вони готові говорити все що завгодно, щоб тільки показати, що вони «демократичні»,  – сказав Наріман Алієв.

Напередодні документальний фільм «Навальний» канадійського режисера Роера отримав нагороду американської кіноакадемії «Оскар».

Раніше, в 2014 році, Олексій Навальний на запитання про Крим, відповів: «Крим – це бутерброд з ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати?».

Наріман Алієв – український режисер та сценарист. Ведучий і творець подкасту Mincultpryvit.

У 2019 році на екран вийшов повнометражний режисерський дебют Нарімана Алієва з Ахтемом Сеітаблаєвим у головній ролі – фільм «Додому». Світова прем’єра стрічки відбулася 22 травня 2019 року на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона брала участь в конкурсній програмі «Особливий погляд» .

Новини