Археологи віднайшли старе поховання на Марсовому полі у Львові

Фото: ЛОР

На Личаківському військовому цвинтарі у Львові, який називають Марсовим полем, виявили старе поховання. Минулого тижня територію почали досліджувати археологи.  За даними,  які залишила радянська влада, поховання з території прибрали давно і назвали територію газоном. Науковці вирішили це перевірити.

За архівними даними, ховати загиблих тут почали ще з часів Першої світової війни. Вічний спочинок тут знайшли воїни усіх армій, які воювали в той час на території області.

Але, як розповіла журналістам програми «ОЧІ» на «Першому Західному» радниця голови Львова з питань збереження культурної спадщини Львова Лілія Онищенко, тоді цвинтар мав інший вигляд.

«На цій карті дуже добре видно, як виглядав військовий австрійський цвинтар. Це була територія від Цетнерівки і вхід на цю територію був звідти.  І на цій території було поховання часів Першої світової війни», – сказала вона.

За польських часів, тут провели ексгумацію і останки перепоховали. За часів радянської влади у 1972 році  тут встановили меморіал у вигляді надгробних чорних плит, які в композиції з червоними плитами символізували  георгіївську стрічку. Все, що поза плитами офіційно назвали газоном.

Археологічні розкопки фахівці розпочали минулого тижня і знайшли останки. Достеменно їх поки не встигли дослідити.

«Зараз ми однозначно можемо сказати, що у верхній частині є поховання Першої світової війни. А в нижній частині є поховання повоєнного періоду. Швидше за все, це військовослужбовці НКВД, які загинули в боях з УПА», – сказав директор КП ЛОР «Меморіально-пошуковий центр «Доля»  Святослав Шеремета.  

Після того, як закінчать досліджувати обгороджену ділянку, візьмуться за розкопки під гранітними плитами. Попередньо деякі з них вже піднімали, але кісток не знайшли.

За два роки тут планують збудувати новий Меморіальний комплекс українським військовим різних воєн.

оренда квартири Львів

Новини