Більше половини мешканців Маріуполя чекають на ЗСУ – депутат Маріупольської міськради

Фото: reuters

В Маріуполі чекають на деокупацію. Приблизно зі 100 тисяч мешканців, які там залишились, більше половини чекають на повернення України. Попри величезну кількість колаборантів, російські паспорти там отримали лише 5% мешканців.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін.

«В Маріуполі  до повномасштабного вторгнення проживало приблизно пів мільйона українців. Зараз корінних маріупольців залишилось не більше 100 тисяч. На жаль, багато хто не пережив цю зиму. Здебільшого, це люди похилого віку. Вони не пережили, бо умови проживання були : +5-+8 градусів у напівзруйнованому житлі», – розповідає депутат.

Також росіяни, за його словами, почали масово завозити туди гастарбайтерів з Росії та сусідніх з нею країн, відтак, їх кількість скоро зрівняється з кількістю корінних маріупольців.

Ще однією невтішною тенденцією він називає те, що в Маріуполі є багато колаборантів – тих українців, які пішли на співпрацю з окупантами. За його підрахунками, це може бути від 5 до 10 тисяч осіб, які співпрацюють з росіянами.

«Щодо інших людей. Є міф, що Маріуполь був проросійським містом. Але більше половини маріупольців виїхали з міста і не повернулись туди, не сприймаючи російської окупації і зараз знаходяться, або на підконтрольній Україні, або у дружніх країнах ЄС. З тих 100 тисяч, що там залишились, більше половини чекають на деокупацію міста. Тому що за рік окупації добровільно російські паспорти отримали менше 5% тих, хто там залишився. Тобто, зі 100 тисяч – приблизно  5 тисяч осіб. Це колаборанти, їхні родичі, друзі і ті, хто отримали квартири на камери», – зазначає Дмитро Забавін.

Скриншот з відео «Першого Західного»

За його словами, місто зараз потерпає від комунальних проблем, антисанітарії, оскільки росіяни зруйнували каналізаційні колектори. А відбудова житла в Маріуполі, що показують російські ЗМІ  – це «показуха» на камеру.

«Навіть з цим окупанти не справляються. Відбудова – це картинка для внутрішнього споживача. На все це я завжди наводжу приклад. Росіяни знищили і пошкодили більше 90% житлового фонду. Більше тисячі багатоповерхівок вони знищили прямими потраплянням. За півтора роки окупації  окупанти на камери збудували трохи більше 30 багатоповерхівок, але на 3-4-поверхи. Такими темпам  їм років 50 будувати», – пояснює депутат Маріупольської міськради.

оренда квартири Львів

Новини