Через брак боєприпасів росіяни не зможуть підтримувати наступ на Бахмут – ISW. Мапи боїв

Фото: ЗСУ

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що через вичерпування запасів артилерійських боєприпасів російським військам буде важко підтримувати поточний темп операцій на окремих ділянках фронту в Україні.

Про це йдеться у щоденному звіті ISW, пише Українська правда.

Начальник Головного управління військової розвідки України Кирило Буданов повідомив 31 грудня, що російські війська в Україні відчувають значні проблеми з артилерійськими боєприпасами, які стануть більш відчутними до березня 2023 року.

Буданов заявив, що раніше російські сили використовували 60 тис. артилерійських снарядів на день, а зараз – лише від 19 тис. до 20 тис. снарядів.

Очільник ГУР розповів, що окупанти також вивезли всі залишки артилерійських боєприпасів з білоруських військових складів для підтримки своїх операцій в Україні.

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська наразі не мають необхідних запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій і що підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від російських військових щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

За оцінками ISW, обмеженість боєприпасів, ймовірно, частково завадить російським військам підтримувати високий темп операцій в районі Бахмута в найближчій перспективі.

 «Виснаження запасів артилерійських боєприпасів, ймовірно, вплине на здатність російських військових вести високі темпи операцій і в інших частинах України. Повідомлення про те, що росіяни вже вичерпали запаси боєприпасів у Білорусі, є ще одним показником того, що відновлення широкомасштабного російського наступу з Білорусі в найближчі місяці є малоймовірним» – йдеться у звіті інституту.

Основні висновки ISW за 31 грудня:

Щорічне новорічне звернення Володимира Путіна продовжило демонструвати, що він не впевнений у своїй здатності формувати російський інформаційний простір і продовжує зосереджуватися на виправданні війни в Україні та її цінності для своєї внутрішньої аудиторії.

Путін виступив зі штабу Південного військового округу в рамках своїх постійних зусиль, спрямованих на те, щоб показати себе ефективним лідером воєнного часу.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу у своїй новорічній промові демонізував Україну і заявив, що перемога Росії неминуча.

Російські війська, ймовірно, вичерпують свої запаси боєприпасів і, як наслідок, матимуть труднощі з підтриманням нинішніх темпів операцій в Україні.

Окупанти розпочали чергову серію ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури України, але зі зниженою інтенсивністю у порівнянні з попередніми масованими хвилями ударів.

Українські та російські джерела заявили, що Україна та Росія обмінялися полоненими, але розійшлися у своїх повідомленнях щодо кількості обміняних осіб.

Окупанти продовжували обмежені контратаки з метою відновлення втрачених позицій на лінії Сватове-Кремінна.

Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута та Авдіївсько-Донецької дуги.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) ввечері 29 грудня втратила зв’язок з останньою працюючою резервною лінією електропередач.

Російські війська продовжують операції на сході Запорізької області та вздовж південної осі.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив 31 грудня, що йому «достеменно відомо», що Кремль планує закрити кордони для чоловіків, оголосити воєнний стан і почати чергову хвилю мобілізації «приблизно через тиждень».

Російська окупаційна влада продовжує посилювати репресії з боку правоохоронних органів на окупованих територіях у відповідь на активність українських партизан.

Російські окупаційні чиновники продовжують створювати нестерпні умови життя для мешканців окупованих територій.

оренда квартири Львів

Новини