Через енергетичну загрозу Україна скликає Раду Україна-НАТО

Фото: Ольга Стефанішина, Твіттер

З огляду на можливу активізацію російських атак на енергетичний комплекс України, віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, запропонувала провести засідання Ради Україна-НАТО.

Про це повідомляє пресслужба Уряду.

Зокрема, під час зустрічі обговорили широке коло питань, зокрема реалізацію рішень Саміту НАТО у Вільнюсі, а також нагальні потреби України для відсічі російській агресії.

Ольга Стефанішина нагадала, що у липні поточного року відбулось перше позачергове засідання Ради Україна-НАТО, скликане після одностороннього виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Урядовиця наголосила, що Україна розглядає новостворену Раду в першу чергу як інструмент інтеграції з Альянсом.

«З огляду на можливу активізацію російських атак на енергетичний комплекс України, Ольга Стефанішина запропонувала найближчим часом провести засідання РУН з питань енергетичної безпеки».

Також під час зустрічі віцепрем’єр-міністр презентувала бачення України структури та формату адаптованої Річної національної програми (РНП).

«Наша позиція полягає в тому, що РНП має бути стислим документом з чіткими критеріями, які б охоплювали ключові реформи, необхідні для посилення обороноздатності України, нашої стійкості та інтеграції до НАТО», – повідомила урядовиця.

Окремо сторони обговорили Дорожню карту взаємосумісності України та НАТО. яка має містити детальні кроки на підтримку реформ сектору безпеки і оборони держави та гармонізувати його з відповідними процесами оборонного планування країн Альянсу.

Однією з ключових тем розмови стало обговорення поточної безпекової ситуації та нагальних потреб України.

«Чим більше зброї ми отримаємо, тим швидше ми звільнимо всі наші території. Наші найнагальніші потреби залишаються незмінними – системи протиповітряної оборони, танки, важка бронетехніка, боєприпаси, винищувачі F-16», – підкреслила Стефанішина.

оренда квартири Львів

Новини