Чому українці продовжують слухати російську музику. Пояснення психолога  

Фото: Андрій Козінчук, Фейсбук

Навіть через рік повномасштабної війни багато українців продовжують слухати російську музику. Яскравий приклад – молодики в центрі Львова, які слухали російський шансон і полізли з кулаками до чоловіка, який зробив їм зауваження.

Чому українці продовжують слухати російську «попсу» – в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів військовий психолог Андрій Козінчук.

«Насправді це їхня зона комфорту. Якщо ми беремо тих людей, які слухали музику в джипі, вони ж не зовсім львів’яни. Вони за домом сумують, і це їм створює враження, ніби вони вдома побували. Ця російська музика пов’язана для них з мирним часом, коли вони, для прикладу, в караоке співали п’яними, і в них це викликало певні емоції. Для того, щоб відтворити ці емоції, вони і включають її», – пояснює психолог.

Якщо ж на зауваження і прохання розмовляти українською, російськомовні українці відповідають, що їм незручно чи вони не вміють, психолог радить реагувати так.

«Я завжди таким людям кажу: «У тебе гарно виходить. Навіть, якщо ти говориш українською з жахливим акцентом, ти постійно помиляєшся, в тебе гарно виходить, старайся». Я не вірю в лінгвістичний нацизм, я вірю в лагідну українізацію. Українською треба говорити не тому, що так треба, а тому, що вона крута, милозвучна. Я завжди роблю так, щоб російському співрозмовнику зі мною було приємно спілкуватись. І він, хочеш не хочеш, намагається перейти на українську», – переконує Андрій Козінчук.

оренда квартири Львів

Новини