Ігнат про обстріли півдня ракетами «Онікс»: Ворог заощаджує «Калібри» та Х

Фото: Повітряні сили

Російська армія застосовує для завдання ударів по Одещині та Миколаївщині протикорабельні ракети «Онікс», що мають обмежений радіус дії, з огляду на дефіцит крилатих ракет.

Про це сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«Ракети типу «Калібр» чи Х стратегічної авіації можуть діставати далі, тобто бити углиб країни. «Онікс» туди не дістає, от, відповідно, їх інколи застосовують і по Одещині і Миколаївщині», – зазначив Ігнат.

Він зауважив, що «Онікси» мають обмежений радіус дії, до 600 км.

«Якщо ракета випускається нижче, ближче до води, то… її радіус дії зменшується фактично удвічі. Це протикорабельна ракета, яка може бити, у принципі, і по береговій лінії. Тому ворог застосовує той тип озброєння, який має у наявності на цьому напрямку», – пояснив речник.

На його думку, росіяни заощаджують «Калібри», застосовуючи для ударів на Південному напрямку інший тип озброєння.

«У них є різні типи озброєння, якими вони атакують. У них є ракети Х-22 на носіях дальньої авіації, є авіаційне озброєння типу Х-59, Х-31 – ракети, якими вони теж часто б’ють по нашій території. Тобто ворог застосовує той тип озброєння, який вважає більш раціональним застосовувати на тому чи іншому напрямку», – сказав Ігнат.

Коментуючи удар «Оніксом» по рекреаційній інфраструктурі Одещини, речник Повітряних сил ЗСУ висловив думку, що на політ ракети «можливо, щось вплинуло».

На запитання, чи можуть сили протиповітряної оборони «впливати» на це, речник відповів: «Звичайно, ми все можемо».

Як повідомлялося, 21 вересня російські війська атакували Білгород-Дністровський район Одеської області ракетами, зафіксовано влучення у рекреаційну інфраструктуру.

оренда квартири Львів

Новини