Ізраїль вірить, що Росія допомагає їм тримати рівновагу на Близькому Сході – експерт

Фото: focus

Ізраїль не буде допомагати Україні зброєю. Там вважають Росію важливішим партнером, аніж нашу країну. Але змінити ситуацію можна, якщо створити в ізраїльському парламенті проукраїнську партію з українських репатріантів і просто прихильників України. Так вважає заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«На Близькому Сході між Ізраїлем і тими угрупованнями, залежними від Ірану, склалася хитка рівновага. І наскільки я розумію, у безпековому істеблішменті Ізраїлю побутує думка, що цей хиткий баланс допомагає тримати також Росія. І вони думають, що Росія їм буде допомагати далі. Крім того, росіяни їм надсилають сигнали не постачати озброєння Україні, інакше будуть збивати їхні ракети в Сирії», – розповідає експерт.

За його словами, на позицію Ізраїлю також впливає корупція, а ще постать експрем’єра Беньяміна Нетаньяху, який частіше зустрічається з Путіним, аніж із західними партнерами.

І тому шансів, що майбутні парламентські вибори в Ізраїлі щось змінять на користь України – поки немає. Хоча є передумови, що в Ізраїлі з часом з’явиться депутатська група чи окрема  проукраїнська партія.

«Той рух підтримки України, який є зараз в Ізраїлі, вже має свій голос. Це цільова аудиторія, якщо я не помиляюсь, з 200 або 300 тисяч осіб. Це репатріація останніх часів, яка не має радянських забобон щодо України. Якщо б така сила оформилась в політичну партію, чи створила альянс із партією, що вже існує – ситуація для нас була би вже цікавішою», – зазначає Сергій Данилов.

Новини