Кожен  з нас має бути готовим до того, щоб іти воювати – заступник голови Львівської облради

Фото: Четверта студія

Депутати Львівської обласної ради прийняли рішення про виділення 40 млн грн для 8-ми військових формувань Львівщини. Кошти призначені на закупівлю безпілотних літальних апаратів та засобів протидії БпЛА.

Як стверджує Юрій Холод, заступник голови Львівської облради, забезпечення військових усім необхідним – першочергове питання. Заразом кожен із посадовців повинен бути готовим до того, аби і самому, зі зброєю в руках, стати на захист Батьківщини.

Про це він розповів у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний”.

Відеоверсія розмови – тут.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Євген Гірник написав заяву про відкликання своїх повноважень, як заступника і, станом на зараз, перебуває на лікарняному. Обласну раду очолюєте ви?

Справді, мій колега написав заяву про те, що має намір скласти повноваження першого заступника і бути лише депутатом Львівської обласної ради. Є проєкт рішення. Ми голосували його на сесії, аби включити у порядок денний. Він не набрав необхідної кількості голосів, оскільки для усіх це було неочікуване рішення. Ніхто не зрозумів чого йти з посади. Відтак більше двох місяців я виконую обов’язки в.о. голови Львівської обласної ради.

Як тільки війна буде завершуватися, почнуться перегони

Відставка Ірини Гримак, голови Львівської обласної ради відбулася ще на початку квітня. Чому депутати обласної ради досі не можуть обрати нового голову?

 На сьогодні Львівська обласна рада це – велика екосистема, де всього – 9 фракцій і вони всі – різні. Попереду – вибори. Вони мали відбутися уже зараз. Однак через війну їх не буде. Але як тільки війна буде завершуватися, почнуться перегони. І кожна партія, кожна фракція в обласній раді буде відстоювати свої думки та інтереси.

Сподіваюся, що наступного року війна завершиться і ми в мирі зможемо провести вибори до Верховної Ради України. А кожен з депутатів обласної ради це – потенційний депутат до Верховної Ради. Боротьба між ними йде.

Я неодноразово говорив, що виконуватиму обов’язки голови Львівської обласної ради стільки, скільки буде потрібно. Звісно, це – велике фізичне навантаження, великий об’єм роботи, проте я щоденно готовий бути на роботі і працювати.

Ви можете спрогнозувати коли буде обрано нового голову?

Продовження сесії – 25 липня, але поки що я не бачив жодних проєктів рішень про можливе голосування. Багато хто говорить, що хотів би висунути свою кандидатуру. Однак ми розуміємо, що зал це – політична складова. Тож потрібно знайти компроміс між 43 депутатами, готовими розвивати область. Поки немає кандидата, який би отримав усі 43 голоси.

Будете пропонувати свою кандидатуру?

Ні. Якби у мене був такий намір, то уже б зареєстрували проєкт рішення і пропонували б голосувати.

При врученні повісток немає бути обраних

– 4 липня працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки вручили повістки 34 депутатам Львівської обласної ради. Наступного дня журналісти помітили біля військкоматів лише 9 з них.

Щойно розпочався воєнний стан, усю інформацію було передано до центрів комплектування. Її звірили і відповідно до цього забронювали категорії.

4 липня я також отримав повістку. Наступного ранку ми разом з колегами прибули до військкоматів, надали всю інформацію, підтверджуючі документи. Нас знову внесли в базу.

На мою думку, це потрібно було робити одразу як тільки розпочалася війна. Немає бути обраних. Кожен  з нас має бути готовим до того, щоб іти воювати. Депутати реагували дуже правильно і позитивно.

Чи буде людина мобілізована, чи піде воювати, чи служитиме тут, це – питання часу. Але кожен з нас повинен бути на правильному обліку. Тоді у нас би не було ситуацій, які часто бачимо на відео, коли хлопців забирають і пакують в буси.

На сесії 4 липня було прийняте рішення про виділення 40 млн грн для 8-ми львівських бригад із центрами у Львові. Кошти призначені на закупівлю безпілотних літальних апаратів або засобів протидії безпілотним літальним апаратам. На якому етапі реалізації це рішення?

Кошти передбачено за програмою «Безпечна Львівщина». Саном на зараз загальна сума фінансового ресурсу становить 140 млн грн. Думаю, що до кінця року сума зросте до 200 млн грн.

За ініціативою депутатів ми проголосували за зміни. Окрім того, дали зрозуміти, що на наступних сесіях, коли будемо розглядати бюджетні питання, додатково виділятимемо кошти. Наступного дня підписав розпорядження, що стосується прийнятого рішення. Фінансовий ресурс вже підготовлений для військових частин. Із цим проблем немає. Більша проблематика стосується закупівлі для військових частин дронів. Але ми помалу справляємося.

Пріоритет №1 – забезпечення наших військових

На вашу думку, чи доцільно зараз витрачати кошти на ремонт доріг і будівництво стадіонів, чи може краще скерувати ці кошти на допомогу нашим військовим?

Потрібно чітко розставляти пріоритети. Пріоритет №1 – забезпечення наших військових усім необхідним для перемоги.

Заразом колись Вінстону Черчиллю запропонували скоротити витрати на культуру і він запитав: «Тоді заради чого ми воюємо?». Я також дотримуюся цієї думки. Звісно, дивлячись на великі ресурси, спрямовані на чималу кількість медійних речей, думаю, що це – не пріоритет.

Сьогодні багато гуртожитків, що є в закладах профтехосвіти відремонтовано для внутрішньо-переміщених осіб. Це – важливо. Адже ці люди втратили своє житло там і, скоріш за все, їм немає куди повертатися. Тож ми повинні пам’ятати і про них.

Окрім того є освіта, охорона здоров’я. Мусимо терміново інвестувати у заклади охорони здоров’я. Коли наші хлопці і дівчата повернуться, їм потрібно надати фахову медичну допомогу. Також ми повинні думати про їхню реабілітацію і вкладати туди кошти. На це підуть сотні мільйонів гривень.

Це – правильно. Але зараз оголошується і чимало тендерів на закупівлю незрозумілих і неадекватних речей. Можливо варто прийняти на сесії обласної ради мораторій про неприпустимість недоцільних витрат, а вивільнені кошти скеровувати на допомогу тим самим львівським бригадам?

Ми готові прийняти таке рішення. Але, насправді, воно вже є. Річ у тім, що казначейство просто не пропускає непотрібні видатки. Сьогодні потрібно все обґрунтовувати і ставити крапку на таких видатках як стадіони чи барабани.

Розмовляв Віктор Біщук

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини