Кримчани все частіше хочуть, щоб українські БПЛА долітали до своїх військових цілей – Ескендер Барієв

Фото: armyinform

Росіяни планують у вересні мобілізувати з Криму три тисячі осіб. Одну тисячу – для збройних сил Росії і дві тисячі – для приватної військової компанії(ПВК). Вже зараз окупанти роздають повістки в СІЗО затриманим кримським татарам.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому Західному» розповідає голова Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

«На День Незалежності відбулись обшуки у шести домівках (кримських татар – ред.). Затримали вісім осіб, з яких двох звільнили, а для трьох обрали запобіжний захід – тримання під вартою на 2 місяці. Наступного дня ще для трьох обрали тримання під вартою на два місяці.  Більше того, вони почали затримувати також тих, хто прийшов під заклад з підтримкою.  Загалом затримали 26 осіб. Потім жінок відпустили, а решту – це 23 чоловіки, відвезли у відділок і почали роздавати оці повістки», – говорить Ескендер Барієв.

Крім того, за його словами, окупанти активно роздають повістки на продуктовому ринку «Привоз» в Сімферополі.  При цьому, обираючи переважно осіб не слов’янської зовнішності, тобто, кримських татар, кавказців, та інших національностей.

Але за даними Барієва, активну офіційну мобілізацію окупаційна влада Криму планує розпочати з 20 вересня. Після виборів в Держдуму, росіяни хочуть набрати на півострові 1 тисячу осіб до війська і 2 тисячі – до ПВК.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Активіст також розповідає, що настрої жителів Криму після атак українських безпілотників дещо змінились. Зокрема, багато хто почав негативно ставитись до збиття українських безпілотників російською армією. Передовсім через страх, що БПЛА можуть падати на їхні оселі.

«Коли росіяни використовують засоби РЕБ, вони впливають на техніку так, що БПЛА, який направлявся на військовий об’єкт, може впасти на мирні міста. Відтак, люди починають говорити, що краще, щоб ці БПЛА долітали до військових цілей», – говорить Ескендер Барієв.

У свою чергу окупаційна влада Криму боротьбу з українськими безпілотниками подає спотворено. Розповідає, що все збила, або відбуваються планові навчання, чи ліквідація старої зброї.

«Вони намагаються продемонструвати, що ці вибухи не від українських БПЛА чи ракет, а тому, що вони проводять ліквідацію зброї часів Другої світової війни.  Виникає питання: а що в українські часи, коли ми там мешкали, не було ліквідації такої зброї? Так, вона проводилась, але чи кожний день і у всіх районах Криму?», – зазначає кримськотатарський активіст. 

оренда квартири Львів

Новини