Китай не даватиме зброї РФ. Йому не потрібна затяжна війна, – ексофіцер ЦРУ

Фото: AFP

Китаю не вигідне затягування війни в Україні. Від цього може постраждати економіка Китаю. Тому він не буде постачати озброєння до Росії. У цьому впевнений офіцер ЦРУ у відставці Дуглас Лондон.

Про це він розповів в ефірі ТРК «Перший Західний».

За його словами, тема надання Китаєм зброї Росії, з’являлась ще в березні минулого року. Тоді відбулось дуже багато зустрічей з боку Держдепартаменту США та розвідки з китайською стороною. І Китай ніби відмовили від цієї ідеї.

«Сьогодні все знову повторюється. Я не маю сумнівів, що цю тему: надавати летальне озброєння Росії чи ні,  завжди обговорюють в Китаї. Звісно, ці дискусії стають відомими нашій розвідці. Водночас без конкретики щодо видів і кількості озброєння. Я не думаю, що в інтересах Китаю затягувати війну в Україні. Надання летального озброєння не зменшить тривалість війни», – сказав американський розвідник.

Але з іншого боку, Китай може хотіти збільшити обсяг торгівлі з РФ і збільшити імпорт пального, енергії за дешевими цінами.

«У Китаї проживає більше як 1,4 млрд людей, с якими президент Сі уклав так званий суспільний договір, який передбачає, що люди не звертають увагу на політику, права людини і відсутність демократії в обмін на забезпечення владою Китаю високого рівня життя. Тому я не думаю, що Сі потрібна затяжна війна в Україні», – впевнений Дуглас Лондон.

Новини