​​Ліквідація наслідків атаки РФ триває: найскладніше на Харківщині та Житомирщині – Укренерго

Фото: Укрінформ

Ліквідація наслідків 15-ї терористичної атаки росіян на енергосистему триває. Найскладніша ситуація на Харківщині та Житомирщині.

Про це повідомляє «Укренерго».

Зокрема, на Житомирщині вдень вдалося відновити живлення критичної інфраструктури, тривають ремонтні роботи в магістральній та в розподільчих мережах.

«На спільній нараді за участю голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, керівництва Житомирської обласної військової адміністрації на чолі з Віталієм Бунечко, мера Житомира Сергія Сухомлина та керівництва АТ «Житомиробленерго» Олексія Шекети було розроблено план усунення наслідків руйнувань та аварії в області, напрацьовані резервні схеми заживлення споживачів».

Втім, зазначають в компанії, ситуація з енергоживленням в області все ще хитка. Ворожі обстріли пошкодили обладнання, яке було відремонтовано після попередніх трьох терористичних атак на об’єкти Укренерго в Житомирській області. Всього за результатами чотирьох масованих атак на енергетичну інфраструктуру в регіоні було 6 влучань ракет та 3 БпЛА.

«Зважаючи на складність отриманих пошкоджень в цьому регіоні, було визначено комплекс ремонтних робіт, які можуть тривати до двох тижнів. Водночас ми будемо робити все можливе, щоб скоротити цей термін. Для забезпечення живлення в області впроваджується графік планових відключень, які застосовуватиме оператор системи розподілу АТ «Житомиробленерго».

Окрім того, фахівці Укренерго працюють над відновленням енергопостачання Харківщини. Зараз заживлена критична інфраструктура (тепло- та водопостачання), опрацьовуються резервні схеми заживлення споживачів. Очікуємо, що протягом декількох днів ситуацію з енергопостачанням в цьому регіоні стабілізуємо.

Щодо Одещини, то там запроваджені планові графіки відключень.

В Дніпровському регіоні мережевих обмежень немає. Живлення власних потреб Запорізької АЕС з енергосистеми України, перерване обстрілами ворога, було сьогодні відновлено.

Новини