Людей із військкоматів слід відправляти на фронт – начальник управління комунікації 125-ої бригади Сил ТрО

Фото: TrueUA

На Рівненщині керівники обласного та районного територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки побили водія стрілецької роти однієї із частин. Вони змушували потерпілого ставати навколішки та вимолювати пробачення. Знущання знімали на відео. Приблизно у цей же період суд наклав арешт на майно, гроші і банківські рахунки ексначальника Одеського обласного військового комісаріату Євгена Борисова. А тим часом на Львівщині Владислав Дубовий, син начальника Городоцького військкомату Андрія Дубового отримав у подарунок будинок у Бруховичах, вартістю 4 млн грн.

Подібних кричущих випадків – безліч. Богдан Гагалюк, депутат ЛОР, начальник управління комунікації 125-ої бригади Сил ТрО вважає це неподобством. Вихід вбачає у тотальній ротації людей з центрів комплектації у зони проведення бойових дій.

Про це він розповів у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний».

Відеоверсія розмови – тут.

– Побиття військового на Рівненщині, арешт майна ексвоєнкома, коштовні подарунки для військових вищих рангів або їх родичів… На жаль, схожі випадки не є поодинокими. Як на такі факти реагують захисники, котрі боронять нас на фронті?

– Це дуже болісна тема. Будь-який подібний епізод вкрай негативно впливає на моральний дух військовослужбовців, особливо тих, котрі зараз перебувають на Півдні чи Сході нашої країни та боронять нас на передовій.

Дехто з класичних військових (хто отримував ранги впродовж багатьох років), зловживаючи своїм становищем, приводить саме до таких результатів.

Станом на зараз відомо майже про 100 кримінальних проваджень, з них майже по 20-ти відбулося подання в суд. Але це мабуть лише частина з того, що перебуває у процесі розслідувань та буде виявлено згодом.

Однозначно це – неподобство і з цим потрібно закінчувати. Найкращий вихід – проведення тотальної ротації людей з центрів комплектації. Тобто їх скерувати на фронт, а тих, хто воював і пожертвував у цій війні своїм здоров’ям перевести у центри комплектації.

Рекрутинговий центр ІІІ-ої окремої штурмової бригади – у Львові

– Це негативно впливає не лише на військових, а й на процес мобілізації. Адже коли чоловіки призовного віку бачать, що відбувається у військових комісаріатах, то всіляко уникають вручення повісток. Попри це, ІІІ-тя окрема штурмова бригада відкрила у Львові рекрутинговий центр. Як це корелюється з тим, що чоловіки втікають від мобілізації?

– ІІІ-тя окрема штурмова бригада міняла нас в одному з міст Донецької області. Вони зараз вкрай активно проводять наступальні дії на півдні від Бахмута і потребують поповнення. Чимало чоловіків, особливо 18-27 років, добровільно ідуть на службу за контрактом.

Ми в цьому напрямі також маємо позитивний досвід. У нас досить довго працював центр за адресою: Площа Ринок, 8. Чоловіки приходили лише на добровільній основі. Оскільки зараз велика частина 125-ої бригади Сил ТрО перебуває на східних кордонах Україна, ми цей процес припинили. Тепер набір проводиться через військкомати, центри комплектації або отримуємо поповнення безпосередньо із навчальних центрів.

Зараз 125-та бригада Сил ТрО виконує бойові завдання на Лиманському та Харківському напрямках. Яка там ситуація?

– Справді, зараз наші підрозділи перебувають на Лиманському напрямку. Там дуже гаряче. Ворожа армія не полишає спроб вчинити контрнаступальні дії. Однак жодних просувань у них немає. Ми чітко відстоюємо свої позиції. Надіюся, що і зараз, і в майбутньому не поступимося жодним метром землі.

Також наші військові тримають позиції на Харківщині. Скажу так, якщо подивитися із цієї локації в бінокль, то можна побачити Бєлгород…

Львівська обласна рада виділила 40 млн грн на дрони

Знаємо, що військові 125-ої бригади Сил ТрО допомагають і цивільному населенню. У чому виявляється ця допомога?

– Війна пройшлася по цих територіях дуже серйозним катком. Дітей там залишилося вкрай мало, особливо у північно-східних районах від Харкова. Їх перевезли ближче до обласного центру або південніше. Але ті, котрі залишилися не обходяться без уваги наших військових. До прикладу, завдяки цивільно-військовому співробітництву наші офіцери привітали їх з Міжнародним днем захисту дітей, зробили подарунки, влаштували показ кінофільмів, а також розповіли про нашу роботу.

На сесії Львівської обласної ради було додатково виділено 40 млн грн на закупівлю дронів. Чи потрапить частина цих дронів до 125-ої бригади Сил ТрО?

– Справді, для 8-ми наших підрозділів, що дислокуються у Львівській області було виділено 40 млн грн на забезпечення дронами та іншими літальними апаратами. Ці кошти буде порівну розділено між усіма підрозділами. Усі вже зрозуміли, що ця війна – війна дронів. Майже з перших днів війни ми показали, що точним влучанням з повітря можемо зупиняти велику кількість ворожої техніки.

До речі, Львівщину за довоєнною кількістю населення, за рівнем життя, за рівнем економічного розвитку часто порівнюють з Дніпропетровщиною. Так от, за 2023 рік Дніпропетровщина витратила на літальні засоби 404 млн грн. Львівщина трохи відстає. Сподіваюся, що восени ми це надолужимо, оскільки 40 млн грн на літальні апарати це – дуже мало.

Розмовляла Ярина Капітан

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини