Налаштовані на прямий діалог – в ОП прокоментували розмову Зеленського та Сі Цзіньпіна

Колаж: Слово і Діло

Під час телефонної розмови президент України Володимир Зеленський озвучив лідеру КНР Сі Цзіньпіну українську «формулу миру», натомість Сі Цзіньпін розповів про китайський «мирний план».

Про це заявив речник Зеленського Сергій Никифоров в ефірі телемарафону, пише Українська правда.

«Відбувся обмін думками. Голова КНР особисто представив китайський мирний план, який є в публічному просторі. Президент України розповів про нашу формулу миру, яка складається з 10 кроків і є для нас пріоритетною.

Є певні моменти, де вони перетинаються, щодо невикористання і неросповсюдження ядерної зброї, тощо».

За словами Никифорова, це лише початок і новий етап двостороніх відносин країн.

Розмову речник Зеленського назвав «обміном поглядами» щодо найважливіших питань і «першим кроком» у відновленні і розвитку українсько-китайських відносин.

Зокрема, Україна очікує на прибуття спецпредставника Китаю щодо врегулювання «української кризи» (війни – ред.). Ним призначили експосла КНР в Росії (з 2009 по 2019 рік) Лі Хуея. Поки невідомо, коли Лі здійснить поїздку і які ще країни відвідає.

«Подивимось із чим він приїде. Я так розумію, що він приїде, щоб більш детально зрозуміти нашу позицію. Хай там як, а ми налаштовані на прямий діалог із Китаєм».

Нагадаємо, 26 квітня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із главою КНР Сі Цзіньпіном. Це перша розмова лідерів країн після повномаштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Цього ж дня Зеленський призначив Павла Рябікіна надзвичайним і повноважним послом України в Китаї. Після смерті попереднього посла Сергія Камишева Україна кілька років не призначала посла в Китаї.

оренда квартири Львів

Новини