Наступного року тестування з «Історії України» буде обов’язковим – Олег Паска

Фото: slovoidilo

Наступного року під час зовнішнього незалежного оцінювання «Історія України» буде обов’язковим предметом. Його внесли в державний стандарт.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

«Експертна рада зверталась в Комітет Верховної ради і до нас прислухались, «Історія України» внесена в державний стандарт. Це означає, що з наступного року у вигляді ЗНО чи мультитесту «Історія України» буде обов’язковою», – заявив посадовець.

Але цього року у випускників буде вибір. Вони будуть складати Національний мультипредметний тест (НМТ) з трьох предметів. Два з них обов’язкових: українська мова та математика, а третій  – на вибір учня: історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.

За словами Олега Паски, безпекові умови для складання тестів вже забезпечені. Тому про дати тестувань публічно повідомляти не будуть. Кожному учневі повідомлення про час і місце складання тесту прийде в особистий кабінет.

Олег Паска також зазначив, що департамент освіти і науки Львівської ОВА рекомендував школам Львівщини обов’язково провести «Останні дзвоники» і вручення атестатів для випускників. А рішення щодо проведення випускних вечорів прийматимуть безпосередньо дирекції шкіл.

Відомо, що на Львівщині 20 тисяч учнів вже подали свої заявки на участь у цьогорічному НМТ.

Основна сесія буде відбуватись із 5 по 23 червня. Тестування абітурієнтів складатимуть на комп’ютерах.  В аудиторії перебуватимуть 15 учасників і два інструктори, а не один як минулого року.

оренда квартири Львів

Новини