Не лише Abrams. В Пентагоні оголосили, що увійде в новий пакет допомоги Україні

Фото: BBC

Крім танків Abrams, про яких оголосила у середу адміністрація Байдена, в Україну також надійдуть додаткові засоби безпеки.

Про це пише Голос Америки.

Зокрема, Міністерство оборони США повідомило про те, що можливості цього пакету включають:

• 31 танк «Абрамс» зі 120-мм снарядами та іншими боєприпасами;

• Вісім тактичних машин для відновлення обладнання;

• Допоміжні транспортні засоби та обладнання;

• Фінансування навчання, обслуговування та підтримка.

«Цей пакет USAI на суму 400 мільйонів доларів означає початок процесу укладання контрактів для надання додаткових можливостей Україні», – йдеться у повідомленні Пентагону.

Як пояснило Міністерство оборони, закупівля танків Abrams для України відбуватиметься через Ініціативу сприяння безпеці України (USAI) для підтримки оборони України від російської агресії.

Це означає, що нова зброя не буде вилучена зі складів, а буде закуповуватися у виробників. Коли зброя надходила за президентськими повноваженнями (Presidential Drawdown Authority (PDA), вона могла доставлятися негайно, тобто, як наголошують в Пентагоні, «історично рекордними темпами». У випадку зі замовленнями виробникам, процес вироблення та доставки може тривати декілька місяців.

Як повідомлялося, окрім наданого Сполученими Штатами батальйону танків Abrams, танки надішлють і європейські партнери. Після рішення німецького уряду вранці у середу, що дозволило постачати танки німецького виробництва, європейський консорціум зобов’язався найближчим часом надати Україні два батальйони танків Leopard.

Загалом, за даними Пентагону Сполучені Штати виділили на безпекову допомогу Україні понад 27,8 мільярда доларів з початку правління адміністрації Байдена.

Новини