Це була ракетна атака для внутрішнього споживача, – аналітик Олексій Гетьман

Фото: eanews

Незрозуміла атака. Так про масований ракетний обстріл України, який стався 5 грудня, висловився військовий аналітик Олексій Гетьман.

Свої версії причин того, що сталось він розповів в ефірі «Першого Західного».

За його словами, за логікою, ракетні атаки мали наростати, а цього разу сталось навпаки.  

«Ця тактика, яку вони задіяли, була не для руйнації наших інфраструктурних об’єктів, а швидше, для внутрішнього споживача РФ. Минулий удар був більш «вдалою» військовою операцією, якщо так можна сказати, а ця – якась незрозуміла. За логікою, атаки мають наростати, якщо вони щось хочуть знищити. А вони наростали, наростали і тут раптом – така не потужна атака», – дивується експерт.

Він також припускає, що це може бути пов’язано з проблемами всередині російських Збройних сил. Або це спосіб відволікти нашу увагу, як він каже, «заколисати» нас для того, щоб через кілька днів влаштувати більш потужну атаку.

Також, можливо, підготуватись до ракетного обстрілу росіянам завадили несподівані атаки безпілотниками їхніх тилових аеропортів: «Енгельс» та «Дягілево». Однак, аналітик не розуміє чому речники ЗСУ називають такі атаки курінням у «невстановленому місці», адже операція була блискучою, а удари безпілотниками – це нова тактика ведення війни.

«Я розумію, що ми не можемо казати, як ми робимо цю «бавовну», але соромитись того, що це зробили ми – не варто. Треба голосно на весь світ казати, що це зробили ми. На зразок: «Начувайтесь, далі буде гірше!» Або «Ми ще навіть не починали». Мені це виглядає, як якийсь комплекс меншовартості. Ми не порушуємо ніяких правил чи традицій війни. Ми нищимо ті об’єкти, з яких нас атакують», – переконаний аналітик.

Новини