Підготовка до опалювального сезону входить у фінальну стадію – Шмигаль

Фото: КМУ

Підготовка до опалювального сезону входить у фінальну стадію, зокрема відремонтовано 7 атомних енергоблоків, ще два стануть у стрій до старту опалювального сезону..

На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 12 вересня.

«Ми робимо проєкти, які ніхто ще у світі не робив. За тижні встановлюємо та ремонтуємо те, на що в інший час ішли б місяці або навіть роки», – підкреслив Денис Шмигаль.

За його словами, підготовка до опалювального сезону входить у фінальну стадію. «Атомні електростанції. Відремонтовано 7 атомних енергоблоків, ще два стануть у стрій до старту опалювального сезону. Загальна їхня потужність складе 7,8 ГВт. Робимо важливий крок до енергонезалежності – на Рівненській АЕС почали завантажувати нове ядерне паливо компанії Westinghouse замість російської монополії на подібні види палива. Європа разом з Україною повинні усунути рф з цього ринку, щоб позбутися енергетичної загрози», – підкреслив Шмигаль.

Окрім того, Міненерго взяло на себе зобов’язання, що до початку сезону запрацюють 25 енергоблоків теплових електростанцій, які дадуть енергосистемі 4,5 ГВт потужності. Відремонтовано майже 80% обладнання теплоелектроцентралей. Тривають інтенсивні ремонти, які завершаться вчасно. Також відремонтовано та перебувають у ремонті 35 гідроагрегатів ГЕС потужністю майже 2,3 ГВт.

«За даними Міненерго, загалом у систему вже додано 804 МВт із запланованих додаткових 1,7 ГВт потужностей», – зауважив Шмигаль.

За словами прем’єра, також до зими готові 15,2 тис. котелень, близько 84% тепломереж, 78% центральних теплопунктів, понад 80% житлових будинків, 86% шкіл, дитсадків та лікарень. За місяць має бути 100%.

Глава Уряду підкреслив, що в місцевих бюджетах достатньо коштів для завершення усіх підготовчих робіт до настання холодів: «Там, де це потрібно, слід прискоритися, щоб встигнути вчасно увімкнути людям тепло».

оренда квартири Львів

Новини