Погода впливає на роботу безпілотників – військовослужбовець

БПЛА "Баба Яга", фото: Уніан

У грудні Збройні сили України отримають у декілька разів більше безпілотників, аніж минулого місяця. Міноборони обіцяє скерувати додатковий ресурс на закупівлю тактичних безпілотників. Наразі в українській армії використовують приблизно 70 модифікацій БПЛА.

Але це не дуже рятує від впливу погоди на їхню роботу.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів сержант роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Олесь Маляревич.

«Результати нашої роботи за листопад виявились на 30% гірші, аніж були в жовтні. Це завдяки погоді. Тому що, коли є вітер, дощ, літати неможливо. Коли є мороз, літати можна, просто треба використовувати якісні акумулятори. Тобто, погода впливає і на нас, і на окупанта», – зазначає військовослужбовець.

Він каже, що в своїй роботі вони використовують різні безпілотники.

«Нічними бомбардувальниками, які окупанти назвали «Бабою Ягою», нас забезпечують Міноборони і Мінцифри, дронами-розвідниками «Крила» нас теж забезпечує держава. А FPV-дрони закуповують переважно наші партнери-волонтери. Чому? Тому що FPV-дрони – це така маленька штука, яку постійно треба допрацьовувати, слідкувати за якимись ноу-хау. Їх не можна купити наперед і багато. Ми отримуємо їх партіями: 150-200 штук», – говорить Олесь Маляревич.

Але змагатись з РФ, за кількістю дронів, за його словами, Україна все одно не може. Якщо український безпілотник вилітає виключно на конкретну ціль, то росіяни собі дозволяють ними просто патрулювати територію.

Передовсім, у них більші можливості через краще фінансування, а по-друге, в Україні є проблема із довезенням дронів, яку створюють, здебільшого, на митниці.

«Митники не пропускають багато техніки в Україну. Наш волонтер з Британії віз машину. Його завернули разом з автомобілем, при цьому машину взагалі заарештували тому, що він не виконав якісь нові умови. Щоб, наприклад, замовити дрони в Китаї, три місяці треба папери готувати, переписуватись, погоджувати з банками. В нас бюрократія, на жаль, дуже потужна, і не у всіх вистачає терпіння з цим працювати», – зауважує військовослужбовець.

оренда квартири Львів

Новини