Програми підтримки бізнесу збережуться і в цьому році, – Степан Куйбіда

Фото: lacover.ua

В Львівській області передбачили 50 мільйонів гривень на підтримку бізнесу. Їх роздаватимуть за тими ж правилами, що й минулого року.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Зокрема, реалізовуватимуть такі напрями підтримки бізнесу:

– Надання безповоротної фінансової допомоги підприємствам, що здійснили переміщення та реєстрацію на територію Львівської області;

 – Ваучерна підтримка бізнесу;

 – Надання безповоротної фінансової допомоги на закупівлю обладнання підприємствам харчової, легкої, машинобудівної, деревообробної промисловості.

«Якщо говорити конкретніше, то ми продовжуємо підтримувати релокований бізнес.  Це можливість отримати 100 тисяч з обласного бюджету, якщо ти фізично переїхав на територію Львівської області. Якщо ти утворив 20 і більше робочих місць – ця сума може подвоїтись і стати 200 тисяч гривень. У нас також є добра колаборація з фондом Horizon Capital, який заявив, що якщо обласний бюджет надає підтримку у розмірі 100 чи 200 тисяч гривень, то за рахунок коштів Фонду ця сума буде подвоєна», – зазначив Степан Куйбіда.

За його словами, для великого бізнесу, ці гроші є, можливо, несерйозними, але для малого та середнього бізнесу це відчутна підтримка. Ці напрямки існували в минулому році, тому їх трохи модернізували і перенесли в 2023 рік.

Зокрема, до розділу ваучерної підтримки бізнесу додали новації. Крім ваучерів на маркетингові послуги та сертифікацію цьогоріч будуть пропонувати і на участь у закордонних виставково-ярмаркових заходах та перекваліфікацію працівників.

«Сидячи тут, ти не зможеш себе продати, треба їхати до контрагентів, треба показувати свою продукцію, треба обговорювати технічні і юридичні моменти… Багато цих питань вирішуються якраз на виставкових заходах, промоцій них заходах. Тому ми це підтримуємо. За таким ваучером можна отримати до 100 тисяч гривень», – сказав посадовець.

Ще один ваучер, який стосується перекваліфікації працівників, придумали для кращої інтеграції внутрішньо переміщених осіб в економіку області. Також на думку чиновників,  це мало би стимулювати  професійно-технічну освіту Львівщини, на якій сьогодні велика відповідальність, бо вона має піднімати кваліфікацію робочої сили.

Підприємствам, які б хотіли отримати фінансову допомогу, потрібно подати заявку у департамент економічної політики Львівської ОВА.

Новини