Прикордонники та влада розповіли волонтерам, як перетинати кордон без проблем

Фото: uapl.info

Щодоби на ділянці західного кордону приблизно 300 осіб намагаються перетнути рубіж як волонтери. І майже кожного п’ятого завертають, бо не можуть підтвердити мету поїздку. Таку статистику озвучили у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби. Їхні представники зустрілись з волонтерами та чиновниками обласної адміністрації аби обговорити всі проблемні питання, які виникають під час перетину кордону.

Про це йдеться в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Прикордонники пояснили кого вважають волонтером. Зокрема, це людина з історією, яка може підтвердити свою діяльність від світлин до актів передачі допомоги. Також з обов’язковою реєстрацією в системі Укртрансбезпеки та дозволом від обласної адміністрації.

«Ходять чутки, що є чорний, червоний списки. Нема таких списків в такому класичному розумінні. Є просто історія людини, яка пробувала і не змогла підтвердити мету. Кожен перетин кордону є разовим. Щоденно ми змушені відмовляти від 40 до 60 чоловікам, які не змогли підтвердити мету», – говорить начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Держприкордонслужби Ігор Матвійчук.

Аби уникнути ймовірних зловживань в обласній адміністрації впровадили електронний цифровий підпис. Від 1 квітня дозвіл на виїзд з країни водіям, які везуть гуманітарку, надають лише з ним.

«Впровадження електронного цифрового підпису дозволило нам випускати організації, які мають добру історію терміном на 90 днів. Це зменшує бюрократичне навантаження, кількість тих документів і частоту їх подачі», – говорить керівниця апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк.

оренда квартири Львів

Новини