ПЦУ з 1 вересня перейде на новий календар

Фото: Вікіпедія

Православна Церква України з 1 вересня 2023 року перейде на новоюліанський календар для нерухомих свят.

Про це повідомляє Православна Церква України.

«Рішенням Архієрейського Собору помісної Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня 2023 року затверджено Постанову про календарне питання, в якій визначено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар».

Як зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору, це рішення, на яке чекає більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства.

Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітньої підлеглості. Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали – але вони були вірними та життєво необхідними. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії».

За словами Митрополита Епіфанія, загальне вживання новоюліанського календаря, після затвердження цього рішення Помісним Собором, що скликається на 27 липня, буде запроваджене з 1 вересня цього року, коли розпочинається новий церковний рік. Водночас парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено.

оренда квартири Львів

Новини