Росіяни перекидають на фронт непідготовлену армію – військовий експерт
- Середа, 13 вересня 2023
На Мелітопольському напрямку Сили оборони продовжують наступальну операцію, завдають окупаційним військам значних втрат в живій силі та техніці, змушують ворога відходити із займаних позицій і мають частковий успіх.
Зокрема, на південному напрямку українські війська мають три ділянки вклинення в оборону противника.
Про це в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному» розповів експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк.
«На Василівському напрямку – це ділянка від села Жереб’янки до Нестерянки. Десь 20 км завширшки і 5-6 кілометрів в глибину. На Токмацькому напрямку – це Новопрокопівка-Вербове. Десь 9-10 км завширшки і 8 км в глибину. На Бердянському напрямку – це ділянка від Приютного до Новодонецького, яка має ширину 23 кілометри і глибину 5 кілометрів», – говорить експерт.
Він зазначає, що українська армія прорвала перший рубіж противника в районі Роботино, подолала смуги забезпечення на двох інших напрямках.
«Щодо мінних полів та «зубів дракона», то ми ще будемо на них натикатися під час свого просування до Азовського мора дуже часто», – вважає Віктор Кевлюк.
За його словами, оборонну операцію на півдні проводить угрупування військ «Восток», основою якого є 58-ма загальновійськова армія противника, яка в мирний час дислокується на Кавказі в Дагестані та Чечні.
«Коли вони готували оборону, то дещо прорахувалися з потребою в резервах. Ті сили і засоби, які командувач 58-ї армії мав на початку нашого наступу, витрачені. Щоб стримувати просування, противник почав «смикати» більш менш боєздатні війська з інших угруповань військ. Наприклад, з «Днєпр» Херсонської області, вилучили 7-ту десантно-штурмову дивізію. А в угрупування «Центр» на Лиманському напрямку – 76-ту десантно-штурмову дивізію. Використовувати штурмові підрозділи в якості піхоти – не кращий варіант. Хоча противнику вибирати нема з чого», – зазначає експерт.
Також на південь росіяни перекидають 18-ту армію з Криму, а на Лиманський напрямок – 25-ту армію з Далекого Сходу.
Як підкреслює Віктор Кевлюк, це підрозділи, які не завершили своєї підготовки. Вони мали вийти на рівень самостійного виконання завдань лише на початку грудня. Тобто, контрнаступальні дії України змушують ворога передчасно задіювати свої останні резерви.
Новини
- Сьогодні
- 04 Листопада
- Більше новин