Розширення переліку придатних до військової служби Командування медичних сил має пояснити – Соломія Бобровська

Фото: ТСН

В серпні 2023 року  Міноборони розширило список придатних до військової служби. Тепер мобілізуватимуть людей з безсимптомним носійством ВІЛ, виліковним туберкульозом, гепатитами та деякими нервовими та психічними розладами. Однак, відомство спершу це мало обговорити з громадськістю. Так вважає народна депутатка України Соломія Бобровська.

Про це вона розповіла в ефірі програми в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному».

«Ініціатива, хоч підписана Міноборони, але виходила від Командування медичних сил, тому що так званий 402-ий наказ, де прописані медичні умови для мобілізації, має бути прописаний заново з нуля. Я не вважаю, що ми маємо допускати військових з початковою стадією ВІЛ чи психіатричними хворобами. Тому в мене питання до Командування медичних сил. Вони мали вийти з чіткою комунікацією про зміну цього наказу до Міноборони. Разом з МОЗ, або нехай всі три відомства виходять і пояснюють. Тому що ключ лежить саме в них», – говорить Соломія Бобровська.

Вона наголошує, що в Україні акцентують на кількісних показниках мобілізованого ресурсу, а не якісних. Відтак, далі з цими даними працюють не територіальні центри комплектування, а бригади, від яких вимагають якісного виконання бойових наказів на рівні з професійними військами.

Що ж до скасування відстрочки тим особам, які здобувають другу вищу освіту, то депутатка повідомила, що законопроєкт про це у парламенті ще не розглядали.

Скриншот з програми

«Тут мають боротись між собою правники щодо порушення конституційних прав тих, хто здобуває другу вищу освіту.  Але я особисто вважаю, що це є механізм для уникнення служби. Мені видається, що цей законопроєкт побачать і Комітет, і зал, і будуть дуже палкі дискусії. Очевидно, що він не буде мати зворотньої дії, але постане питання здобуття оцих других і четвертих освіт», – переконана народна депутатка.

оренда квартири Львів

Новини