Справа боргу Януковича: Верховний суд Британії виніс рішення на користь України

Фото: Еокномічна правда

Верховний Суд Сполученого Королівства прийняв рішення, що справу, яка була ініційована Росією проти України, щодо єврооблігацій на суму 3 млрд доларів США, потрібно направити на судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

«Велика перемога справедливості та верховенства права, Верховний Суд Сполученого Королівства сьогодні дійшов до висновку, що аргументи лінії захисту України щодо примусу, які ґрунтуються на фактах погроз агресії Росії мають бути досліджені за повною процедурою під час відкритого засідання у англійському суді».

В Мініфіні наголошують, що цим рішенням Верховний Суд підтримав позицію України, яку вона відстоювала багато років. Росія, діючи через свою довірену особу, намагалась переконати англійський суд постановити рішення на її користь, застосувавши скорочену процедуру і тим самим уникаючи детального дослідження англійським судом своїх дій.

Але, у кінцевому підсумку, Верховний Суд відхилив прохання РФ та справедливо визнав те, що аргументи лінії захисту України щодо примусу є спроможними та мають бути належним чином вивчені із дослідженням всіх доказів.

«Як зазначив суддя пан Блер у своєму рішенні суду першої інстанції, позиція захисту України щодо примусу «є однозначно сильною», і «погрози Росії застосувати силу у 2013 році слід розглядати у контексті реального застосування сили у 2014 році». Верховний Суд своїм рішенням визначив, що сильна позиція захисту має бути досліджена за повною процедурою судового розгляду».

Зазначається, що Верховний Суд на цьому етапі не здійснював розгляд фактів незаконної війни росії проти України, оскільки апеляційний розгляд «відбувався до повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року», але Лорд Карнват, суддя Верховного Суду зазначив, що подальшу поведінку РФ неможливо ігнорувати.

Тепер на Росію лягає тягар доведення суду, що погрози в сторону України не вплинули на рішення України випустити єврооблігації, що в подальшому були нею використані як один із інструментів зброї проти України.

«Верховний Суд зазначив, що Україна досягне успіху у даній справі, якщо не буде доведено зворотного, що тиск Росії не відіграв жодної ролі в рішенні України про випуск єврооблігацій.

Усі докази будуть представлені суду для вивчення та під пильним наглядом світової спільноти».

Новини