Студенти «Львівської Політехніки» вимагають звільнити Ірину Фаріон. В ректораті висновок оприлюднять 23 листопада

Скриншот з відео «Першого Західного»

Фаріон – оff. Студенти «Львівської Політехніки» вийшли на мітинг проти Ірини Фаріон. Вони вимагають звільнення професорки та її публічного вибачення. Нещодавно викладачка висловилась щодо російськомовних військових. Вона сказала, що не може назвати їх українцями. Згодом розгорівся ще один скандал. 8 листопада мовознавиця Ірина Фаріон опублікувала скриншот електронного листа від начебто студента, який її підтримує з окупованого Криму. Опісля з’явилась інформація, що Ірина Фаріон засвітила особисті дані хлопця, його затримали російські спецслужби і змусили вибачитись за проукраїнську позицію.

Чи ситуація складалась саме так і чи не вигаданий студент – зараз це досліджують медіаексперти.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

На подвір’ї «Львівської Політехніки» зібрались львівські студенти декількох університетів та учасники декількох ініціатив. За словами організаторів – представників осередку «Українських студентів за свободу», на мітингу було дві-три сотні людей. Вони принесли плакати і скандують вимоги – звільнити Ірину Фаріон.

«Ми вважаємо, що є неприпустимо, що людина, яка дозволяє собі принижувати людей, які нас захищають, працювала в університеті, оскільки така людина не може навчати через етичність цього питання», – говорить одна із учасниць пікету.

Фото: ТРК «Перший Західний»  

Адміністрація університету вийшла до мітингувальників. Проректорка з наукової роботи Лілія Жук запросила учасників протесту на розмову. Вона повідомила, що в університеті вже створили робочу групу, яка вивчає ситуацію. До слова, на час з’ясування обставин Ірину Фаріон не відсторонили від виконання обов’язків.

«Зараз створена робоча група, яка має проаналізувати, вивчити моральні і етичні аспекти ситуації і дати свій висновок. Після того, як буде дана оцінка тими органами, які на це уповноважені, Львівська Політехніка буде далі вибудовувати свої дії», – сказала Лілія Жук.

Наступного разу учасники акції та представники університету зустрінуться 23 листопада для обговорення висновків роботи комісії. На цю зустріч вони планують запросити й Ірину Фаріон.

Фото: ТРК «Перший Західний»  

Знімальна група намагалась зв’язатись з Іриною Фаріон телефоном, та вона не відповіла на дзвінки. Проте її реакцію знайшли у блозі на сайті «Української правди».

«Складається враження, що в цій зливі дзвінків і в дописі «студента з Криму» один диригент – московська ФСБ», – йшлося в дописі.

Чи справжня історія про студента з окупованого Криму і чи може це бути сценарієм російських спецслужб, журналісти запитала в медіаекспертки Альони Романюк.

«Чи може це бути провокацією? То так, може. Чи може це не бути провокацією? Так, може. Насправді, перше, що насторожило, це дуже багато персональної інформації у самому листі. Звісно на нього Ірина Фаріон повелася. Коли зайшла перевіряти чи викладають українську філологію у Криму – так  викладають. Щороку набирають 12-13 студентів», – сказала медіаекспертка.

Вона зазначила, що інформацію поширювали і боти і російські Телеграм-канали. Тому слід бути обережним до провокативного контенту і бути обережним з персональними даними осіб, які живуть під окупацією.

оренда квартири Львів

Новини