Цього року в мультитесті історії не буде, – Наталія Піпа

Фото: slovoidilo

У національному мультитесті цьогоріч відбудуться зміни. Замість трьох обов’язкових предметів: української мови, математики та історії, випускники складатимуть тести з математики та мови. Третій можна буде вибирати з-поміж п’яти предметів. В кінці тижня відповідний законопроєкт мають проголосувати в Верховній Раді.

Про це в ефірі на «Першому Західному» розповіла народна депутатка Наталія Піпа.

Вона наголошує, що депутати будуть голосувати за заміну ЗНО на мультитест. А як саме буде відбуватись іспит – визначатиме Міносвіти. Саме міністерство запропонувало складати тести з математики та мови та один – на вибір.

«Якщо на цей рік таку модель вже анонсували, то мабуть варто все-таки залишити,сщоб абітурієнти знали, як вони мають вступати. Але на майбутнє ми вже комітетом подаємо, те, що в нас обов’язковими будуть мова, історія і математика. Я вважаю, що мова і історія може бути одним загальним тестом і він буде складатись у формі державної підсумкової атестації. Тобто, складати історію будуть не тільки ті, хто йдуть в заклади вищої освіти, а всі», – сказала Наталія Піпа.

Новини