У Держдепі розповіли, чому важливий візит спецпредставника Китаю до України

Фото: Reuters

Візит спецпредставника Китаю до України й Росії є важливим у тому контексті, що в Пекіні мають знати безпосередню позицію Києва щодо завершення війни, розв’язаної Кремлем.

Про це заявив заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател, передає Укрінформ.

«Для КНР важливо почути напряму від наших українських партнерів, чому необхідно поважати занепокоєння України в плані безпеки, а також її суверенітет і територіальну цілісність», – зазначив представник зовнішньополітичного відомства.

Він нагадав про принцип «нічого про Україну без України», пояснивши, що це стосується будь-яких дипломатичних зусиль. Крім того, за словами Патела, результат має відповідати засадам суверенітету й територіальної цілісності.

«Ніхто не прагне завершення цієї війни більше, ніж наші українські партнери»,– підкреслив представник Держдепу.

За його словами, Росія повинна продемонструвати серйозну зацікавленість у припиненні війни. «Насправді вони діють у зовсім протилежний спосіб: у той час як інші – включно з президентом Зеленським, який виклав власний мирний план – зосереджені на пошуку способів покласти цьому край, Росія запускає безпілотники та ракети в сусідню країну, щоб уразити житлові будинки та лікарні, кінотеатри, вбити велику кількість дітей», – констатував Пател.

У цьому зв’язку він підкреслив: мета США полягатиме в тому, щоб забезпечити Україну всім необхідним для захисту від атак, а також для проведення контрнаступу, щоб звільнити власні території.

Нагадаємо, спеціальний представник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей цього тижня відвідає Україну, Польщу, Францію, Німеччину й РФ для обговорення «шляхів політичного врегулювання кризи в Україні».

оренда квартири Львів

Новини