У Львові намагались викрасти Будинок вчених

Фото: Вікіпедія

У місті Львові ексголова Львівської райадміністрації  вирішив привласнити Будинок вчених. Коли він перебував на посаді, то видав розпорядження, а згодом підписав свідоцтво на комунальний об’єкт.

Про це дізнались журналісти програми «Очі».

На підставі цих документів споруду в історичній частині міста перереєстрували. Відтак, майно незаконно відчужили з переліку комунальної власності міста. Будинок вчених опинився у власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.Таким чином, громада міста зазнала збитків на 12 мільйонів гривень.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за службову недбалість.

«За скоєне колишньому посадовцю може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади.  В межах кримінального провадження на об’єкт накладено арешт. Наразі проводяться заходи щодо повернення будівлі у власність громади», – розповіла начальниця сектору комунікацій департаменту стратегічних розслідувань НПУ Наталія Калиновська.

«Будинок вчених» збудований у 1897—1898 роках фірмою «Фельнер і Гельмер» за проєктом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера в стилі необароко. До 1939 року в приміщенні знаходилось колишнє Національне  казино.

Новини