У ЄС підпишуть угоду про закупівлю 155-мм боєприпасів для України 20 березня – Reuters

Фото: Reuters

Низка країн Європейського Союзу в понеділок, 20 березня, підпишуть проєктну угоду про спільну закупівлю артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів для України.

Про це агенції Reuters у п’ятницю заявив високопосадовець ЄС, пише «Європейська правда».

Посадовець не зміг підтвердити, скільки країн приєднаються до угоди про надання Україні боєприпасів, але висловив упевненість, що «в понеділок буде багато підписів», а пізніше до ініціативи можуть долучитись інші держави.

«(Проєктна угода) є основою для Європейського оборонного агентства та його країн-членів, щоб рухатися далі… По суті, це технічне завдання, яке є юридичною основою для руху вперед», – зазначив він.

Нагадаємо, 8 березня у Стокгольмі міністри оборони країн ЄС домовилися прискорити постачання артилерійських снарядів і закупити більше боєприпасів для допомоги Україні, але вони ще мають вирішити, як втілити ці плани.

Як повідомлялося, ЄС може використати короткостроковий інструмент спільних закупівель зброї з бюджетом в 500 мільйонів євро може для прискорення промислового виробництва необхідних Україні 155-міліметрових боєприпасів.

Досі країни ЄС надали Україні 350 тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів, яких Київ потребує більше для утримання лінії оборони і початку очікуваного весняного контрнаступу.

Новини