Україна буде виробляти снаряди 122-го і 152-го калібру, – «Укроборонпром»

Фото: УНІАН

Україна буде виготовляти боєприпаси, необхідні українській армії. У цьому їй будуть допомагати 6 країн НАТО. Для цього будуть використовувати як наявні потужності, так і новостворені у безпечних місцях.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла речниця державного концерну Укроборонпром Наталія Сад.

За її словами, «Укроборонпром» спільно з 6-ма країнами-членами Альянсу, розроблятиме і вироблятиме важке озброєння та військову техніку.

«Мова йде про Польщу, Чехію, Данію, Францію і ще дві, які я, на превеликий жаль, назвати не можу. Йдеться про виробництво важкого озброєння  і техніки, розробку високотехнологічного озброєння. Також говоримо і про створення сервісних хабів з ремонту та технологічного обслуговування. Це запускатиметься не день, не два, не тиждень. Ми сподіваємось, що зможемо відтворити виробництво, бодай боєприпасів, необхідних для нашої армії в стислі терміни. Це 122 і 152 калібр. Це радянські калібри, які країни-партнери поступово вже вичерпують», – розповіла Наталія Сад.

Вона уточнила, що до сьогодні, Україна не виробляла боєприпаси згаданих калібрів, тому це виробництво буде для неї новим. Для цього підприємство планує використовувати як наявні потужності, так і новостворені у безпечних місцях. Скільки часу піде на виготовлення однієї партії, речниця не розголошує з безпекових міркувань.

Водночас на «Укроборонпромі» розпочали випробування українського дрону-камікадзе.

«Його можна використовувати для розвідувальних функцій, коригувальних, ударних. На цей момент відбулись випробування літального апарату. Сподіваємось, що до кінця року наша бойова пташка отримає успішне бойове застосовування», – додала речниця підприємства.

Новини