Україна написала союзникам про багато західних компонентів у «Шахедах» – The Guardian

Фото: The Guardian

Україна розіслала західним партнерам документ, де зазначає, що у дронах «Шахед» іранського виробництва, які використовує Росія у війні, багато підсанкційних компонентів із країн Заходу.

Про це пише The Guardian з посиланням на документ, передає «Європейська правда».

За даними британського видання, у документі на 47 сторінок, який Україна надіслала країнам G7 у серпні, зазначалося, що в дронах моделі Shahed-131 виявили 52 компоненти електроніки західного виробництва, у Shahed-136 – 57.

«Серед виробників – компанії зі штаб-квартирами у країнах, які задіяли санкції: США, Швейцарії, Німеччині, Канаді, Японії, Польщі… Іранське виробництво безпілотників адаптувалося (до санкцій – ред.) і переважно використовує доступні комерційні компоненти, постачання яких недостатньо контролюється або не контролюється зовсім».

У документі також згадують, що Іран диверсифікував виробництво завдяки сирійській фабриці, яка далі постачає продукцію до Новоросійська (РФ).

Водночас, виробництво цих дронів поступово налагоджують у російському Татарстані, хоча Тегеран залишається постачальником компонентів.

Транспортування відбувається через Каспійське море.

Українська сторона у листі припускає, що Іран прагне дистанціюватися від допомоги Росії зброєю і його виробництво не справляється із запитом російської сторони на обсяги дронів, з огляду на інтенсивність їхнього використання.

Також зазначають, що останнім часом маркування на електроніці у дронах, які РФ використовує в Україні, почали знищувати – на додачу до запровадження для них російської назви «Герань».

У липні в Україні почали збивати нові моделі Shahed-136 з маркуванням Y002 та дещо відмінним крилом – ймовірно, це партія з нещодавно запущеного заводу у Росії.

Нагадаємо, США цього тижня наклали обмеження на низку компаній з РФ і Китаю, які допомагають російській армії з дронами. Деякі з них раніше фігурували в журналістському розслідуванні про компоненти для російських безпілотників «Орлан-10».

Перед тим Штати оголосили санкції проти мережі компаній з Ірану, Китаю, Росії й Туреччини, які сприяли контрабанді компонентів для виробництва іранських літаків і безпілотників.

оренда квартири Львів

Новини