Україна здобула перші нагороди на Паралімпійських іграх

Плавчиня Єлизавета Мерешко виборола першу золоту медаль для національної збірної на Паралімпійських Іграх 2020, що проходять зараз у Японії. У перший день змагань Мерешко взяла золото на дистанції 50 метрів вільним стилем.

На минулій Паралімпіаді 2016-го року у Ріо-де-Жанейро українська плавчиня здобула одразу 4 золоті медалі.

Українка Єлизавета Мерешко фінішувала з часом 33.11 сек, випередила на 0.04 сек американку Маркс. А «бронза» дісталася 17-річній Анні Гонтар – українка фінішувала третьою з часом 33.40. Ще одна українка – Вікторія Савцова – закінчила фінал на п’ятому місці.

Дебютну ж нагороду для української команди здобула 38-річна фехтувальниця Євгенія Бреус. Суперницею українки була Єва Андреа Гаймасі з Угорщини – фехтувальниця, що вигравала медалі Паралімпіади у рапірі, але в Токіо-2020 виступає одразу в двох класах. Бреус змогла повести в рахунку від початку матчу і зрештою перемогла 15:10.

[media=667]

Першу срібну медаль на Паралімпіаді-2020 для України здобув плавець Антон Коль.

31-річний український плавець змагався від України у класі S1 з вродженою вадою опорно-рухового апарату. Крім медалей на Паралімпіадах він здобув нагороди на рівні чемпіонатів світу та Європи.