Укренерго: в енергосистемі зберігається суттєвий дефіцит електроенергії

Фото: Радіо Свобода

Станом на 21 січня в енергосистемі України суттєвий дефіцит електроенергії, оскільки в аварійний ремонт виведено один з блоків на тепловій електростанції.

Про це повідомляє Укренерго.

​​«Споживання електроенергії: на рівні вчорашнього дня. Виведений в аварійний ремонт один з блоків на тепловій електростанції, що зменшило загальні обсяги виробництва електроенергії. Дефіцит потужності залишається суттєвим».

В компанії нагадують, що причина дефіциту це російські ракетні та дронові атаки, які спричинили пошкодження електростанцій (генеруючі потужності) та високовольтних мереж. Зокрема, остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій.

Саме через це до всіх обленерго доведені знижені ліміти споживання на всю добу. Їх перевищення призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі, тому застосовують аварійні відключення.

«Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше».

Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БпЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Новини