В Україні планують створити військову поліцію

Фото: ЗСУ

В Україні розробляють законопроєкт про військову поліцію, завдання якої буде попередження, виявлення, припинення військових злочинів та підтримання військової дисципліни серед військовослужбовців.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

«У розробці законопроєкту про Військову поліцію України бере активну участь Головне управління військової юстиції Міноборони

На базі комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності функціонує робоча група, завданнями якої, зокрема, є створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане Військова поліція».

Зазначається, що військова поліція – має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями та входитиме до системи Міноборони України.

Орган буде утворено на основі Військової служби правопорядку у ЗСУ.

До нього перейдуть окремі повноваження щодо оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів (в зонах бойових дій).

Мета – підтримання військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони, ДССТ.

Серед основних завдань:

правоохоронна діяльність з попередження, виявлення, припинення військових злочинів згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України та військових статутів

оперативно-розшукова діяльність;

спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;

забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;

захист прав військовослужбовців;

захист державного майна;

виконання покарань.

В Міноборони наголошують, передбачається досягнення сумісності військової поліції з відповідними структурами держав-членів НАТО.

Наразі законопроєкт проходить процедуру погодження.

оренда квартири Львів

Новини